Vladimír Dlouhý: Memorandum mezi sněmovním Hospodářským výborem a Hospodářskou komorou

03.02.2022 18:44 | Komentář
autor: PV

Prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý a předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Ivan Adamec dnes podepsali memorandum o porozumění, jehož předmětem je dohoda o koordinaci, sdílení pozic a vzájemné legislativní podpoře obou institucí.

Vladimír Dlouhý: Memorandum mezi sněmovním Hospodářským výborem a Hospodářskou komorou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý

K hlavním formám vzájemné spolupráce bude patřit výměna informací a materiálů, včetně zpráv o postupu prací u jednotlivých projednávaných návrhů zákonů či koncepčních materiálů nelegislativní povahy, možnost účasti a vystoupení na jednání Hospodářského výboru a dalších akcích (seminářích, konferencích apod.) organizovaných jednou ze stran či vzájemná komunikace odborníků.

„Hospodářská komora je jedinou zákonem zřízenou organizací zastupující podnikatele. Činnost Hospodářského výboru má z podstaty významný vliv na podnikatelské prostředí. Je proto logické, že s jeho zástupci jsme dlouhodobě ve vzájemném kontaktu. Jsem rád, že nyní poprvé můžeme tuto spolupráci potvrdit vzájemným memorandem. Považuji za přínosné, aby spolu výbor a Komora právě v této době intenzivněji komunikovaly, konzultovaly a sdílely stanoviska. Jsem přesvědčen, že taková spolupráce přispěje k hladšímu legislativnímu procesu a eliminaci případných problémů a sporných bodů již v zárodku tvorby či novelizace zákonů. Nadále jsme otevřeni komunikaci i s dalšími subjekty, které hájí zájmy našeho hospodářství,“ řekl předseda Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny Ivan Adamec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Hampl: V úplně jiném světě

12:17 Petr Hampl: V úplně jiném světě

Denní glosy Petra Hampla.