Vladimír Pelc: Politický teror je nutné vymýtit

03.06.2019 19:59

Ladislav Jakl byl znovu pro své politické názory fyzicky napaden.

Vladimír Pelc: Politický teror je nutné vymýtit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl

Během jednoho týdne byl za své politické názory podruhé fyzicky napaden Ladislav Jakl, bývalý tajemník někdejšího prezidenta Václava Klause, nyní člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Poprvé se tak stalo sobotu 25. 5. 19 večer ve voze pražského metra. Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl, popsal útok L. Jakl. V pátek 31. 5. 19 byl L. Jakl opět fyzicky napaden ve Zlíně, kde byl spolu s dalšími členy RRTV na filmovém festivalu.

Ve společnosti roste agresivita. Individuální slovní, demonstrační, kdy se jednotlivci skrývají za rozbouřený dav, roste agresivita fyzická. Agresivita vyrůstá z politického podhoubí současné pravice, zejm. Občanské demokratické strany. Z jejího členstva se agresivita přímo řine; např. radní z Jesenice u Prahy Martin Lang (viz) z místního sdružení ODS (jeho bývalý předseda, později byl vyloučen), na facebooku vybízel k zabití prezidenta republiky Miloše Zemana pro jeho souhlas se zdaněním finančních náhrad vyplácených církvím (info třeba zde, zde, zde), a poslance, kteří hlasovali pro zdanění náhrad, označil za „proradná prasata“, která je třeba pozabíjet. M. Lang napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Dalším příkladem je starosta Řeporyjí Pavel Novotný; ten zase volá po popravě poslance Zdeňka Ondráčka, protože ten si jako občan ČR dovolil zajet do Doněcké republiky.

Vláda ČR, zejména ministerstvo vnitra by mělo dbát na to, aby tyto případy politického teroru byly vyšetřeny a aby útočníci byli potrestáni.

Převzato z profilu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Evropská unie - léčba otevřených ran solí

15:49 Ladislav Jakl: Evropská unie - léčba otevřených ran solí

Denní glosa Ladislava Jakla