Vladimír Pelc: Politický teror je nutné vymýtit

03.06.2019 19:59

Ladislav Jakl byl znovu pro své politické názory fyzicky napaden.

Vladimír Pelc: Politický teror je nutné vymýtit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ladislav Jakl
reklama

Během jednoho týdne byl za své politické názory podruhé fyzicky napaden Ladislav Jakl, bývalý tajemník někdejšího prezidenta Václava Klause, nyní člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Poprvé se tak stalo sobotu 25. 5. 19 večer ve voze pražského metra. Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl, popsal útok L. Jakl. V pátek 31. 5. 19 byl L. Jakl opět fyzicky napaden ve Zlíně, kde byl spolu s dalšími členy RRTV na filmovém festivalu.

Ve společnosti roste agresivita. Individuální slovní, demonstrační, kdy se jednotlivci skrývají za rozbouřený dav, roste agresivita fyzická. Agresivita vyrůstá z politického podhoubí současné pravice, zejm. Občanské demokratické strany. Z jejího členstva se agresivita přímo řine; např. radní z Jesenice u Prahy Martin Lang (viz) z místního sdružení ODS (jeho bývalý předseda, později byl vyloučen), na facebooku vybízel k zabití prezidenta republiky Miloše Zemana pro jeho souhlas se zdaněním finančních náhrad vyplácených církvím (info třeba zde, zde, zde), a poslance, kteří hlasovali pro zdanění náhrad, označil za „proradná prasata“, která je třeba pozabíjet. M. Lang napsal, že Zeman je druhý Hitler a je potřeba ho „podřezat jako svini“. Dalším příkladem je starosta Řeporyjí Pavel Novotný; ten zase volá po popravě poslance Zdeňka Ondráčka, protože ten si jako občan ČR dovolil zajet do Doněcké republiky.

Vláda ČR, zejména ministerstvo vnitra by mělo dbát na to, aby tyto případy politického teroru byly vyšetřeny a aby útočníci byli potrestáni.

Převzato z profilu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Mrázek: Proč je nás málo?

11:06 Petr Mrázek: Proč je nás málo?

Od propagátorů zničení Evropy přistěhovaleckou tsunami cizích kultur a civilizací stále slyším, že j…