No, polemizoval – to není přesné označení. Polemika musí obsahovat věcné argumenty (protiargumeny) týkající se těch tvrzení, která jsou polemikou kritizována. Ve svém textu pan K. Hvížďala žádné takové argumenty neuvedl – dovídáme se, proč nebyl papež Pius XII. blahořečen, co papež Inocenc III. řekl o Židech (asi v roce 1205, což samo o sobě je skutečně aktuálním argumentem), nebo co vyváděli křižáci. To vše jsou opravdu hutné argumenty pro to, aby K. Hvížďala mohl prohlásit, že Igor Jakubčík svým tvrzením část poslanců pobouřil.
Pro slušné lidi je však pobuřující to, že katolická církev jako celek, zejména její vedení (našli se i slušní věřící či kněží) podporovala v minulém století všechny fašistické a nacistické režimy, co na světě byly. Začalo to fašistickou Itálií Mussoliniho, pokračovalo fašistickým Francovým Španělskem, kde byly s požehnáním katolické církve vyvražděny statisíce občanů, fašistickým Portugalskem za diktátora A. Salazara, dále papež Pius XII. podporoval nacistické Německo Adolfa Hitlera, katolická církev podporovala fašistického diktátora v Chile A. Pinocheta, jehož junta vyvraždila statisíce vlastních občanů; v čase existence Chorvátska jako nezávislého katolického státu bylo zavražděno přes 700 000 mužů, žen a dětí pod vedením katolických kněží, kteří dokonce koncentračním táborům šéfovali, katoličtí kněží žehnali jednotkám wehrmachtu a SS před útoky na svobodné státy za 2. světové války, za podpory katolické církve byli Židé transportováni do koncentračních táborů ze zemí, okupovaných nacistickým Německem… Dodnes se katolická církev s touto svou fašizoidní minulostí nevyrovnala – je v ní stále přítomna.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
2. světová válka , církev , Hvížďala , Pelc , Jakubčík
autor: vasevec.cz
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

21:25 Pavel Foltán: Ústavní soud – třetí komora parlamentu?
Komentář k historii tribunálu, o kterém se opět mluví.