Mnohé návrhy vlády v demisi opouštějí úroveň hospodářské racionality; slovo demise sice pochází z latinského dimissio, tedy opuštění, ale proč to vláda bere takto doslova?
Posledním bezradným výkřikem je úvaha ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) o tom, že by zdravotní sestry, protože jejich práce je podhodnocena a je jich proto nedostatek, mohly dostávat výsluhu jako například policisté či hasiči (a já dodávám že též vojáci). A. Vojtěch se domnívá, že by to mohlo přitáhnout zdravotní sestry zpátky do nemocnic, protože by to pro ně bylo atraktivní a motivační.
Především – co jsou tzv. výsluhové příspěvky? Týkají se osob ve služebném poměru, tedy příslušníků ozbrojených sil a bezpečnostních sborů a to po odsloužení určeného počtu let. Výsluhové náležitosti souvisejí se zánikem služebního poměru, mají výrazný motivační charakter, zabezpečují sociální jistoty s přihlédnutím k psychické a fyzické náročnosti zaměstnání, potenciálnímu ohrožení života v přípravě na činnost a konání služby v různých místech podle potřeb bez ohledu na vliv na rodinný život a na ztrátu civilní profese.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak se postavíte k výsledku voleb?
Budete respektovat vůli voličů a dáte šanci sestavit vládu tomu, kdo volby vyhraje? Řeší se teď třeba jmenování Babiše, který je trestně stíhaný, ale jestli to lidem nevadí a zvolí ho, neměl by dostat šanci sestavit vládu? A byl byste pro, aby trestně stíhaný člověk nemohl kandidovat? Třeba mě by to...
Další články z rubriky

12:16 Jiří Paroubek: Sterzikův komický zákrok vůči Přísaze
Není to tak dlouho, co spolu koalice Stačilo! a šéf Přísahy Šlachta jednali o předvolební spolupráci…