Vladimír Ustyanovič: Tato vláda nemůže ze Strakovky odejít, musí být odvedena v poutech

27.11.2023 14:32 | Glosa

Toto prohlášení deklarovala advokátka JUDr. Klára Samková na protivládní stotisícové demonstraci 16. září 2023. Události posledních týdnů dávají jejímu výroku za pravdu, a v jinak klidné české kotlině se začínají objevovat pomyslné tektonické změny, které mohou vyústit ve výbuch sopky masové nespokojenosti.

Vladimír Ustyanovič: Tato vláda nemůže ze Strakovky odejít, musí být odvedena v poutech
Foto: Youtube
Popisek: Premiér Petr Fiala na sněmu TOP 09

Jenom stručný přehled:

Ve slovenských parlamentních volbách zvítězil premiér Robert Fico se svojí většinovou koalicí. Žádný z českých vládních představitelů, včetně premiéra Petra Fialy a předsedů obou parlamentních komor, mu nebyl schopen popřát k volebnímu vítězství.  Nedivím se, malost, jak fyzická, tak duševní, tyto osoby charakterizuje. Korunu tomu dal český prezident Petr Pavel, který zvažoval, že premiéra Slovenské republiky nepřijme oficiálně na Hradě. Jak znám Pavla, tak toto emotivní rozhodnutí bylo jedno z mála z jeho hlavy. Vzhledem k tomu, že se už dříve vyjádřil například o prezidentu Trumpovi jako o "odpudivé bytosti", musí se mnozí světoví státníci domnívat, že náš prezident je asi mdlého ducha. Je pravdou, že jeho výroky k vyrovnání s rodem Lichtenštejnů formou zrušení Benešových dekretů, tomu napovídají. Výroku Petra Pavla, který pronesl na setkání skupiny V4, se směje celý svět. Kdo se nesměje, klepe si na čelo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Sociální dávky

Podle vás mají být odebrány všem, kdo mohou pracovat a nechtějí. Můžete to nějak specifikovat? Co když někdo pracovat chce, ale nemůže sehnat vyhovující práci? I takoví totiž jsou. Jinak ale souhlasím s tím, že s tím zneužíváním určitými skupinami je fakt třeba něco udělat.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Miroslav Josef Bezecný: Hrdina

9:16 Miroslav Josef Bezecný: Hrdina

Když jsem slyšel o projevech prezidenta České republiky Petra Pavla a předsedy vlády České republiky…