Vladislav Trávníček: Hranice možností

15.07.2016 14:37

Na obrazovkách se dnes objevují moudře hovořící vzdělanci usazení v dobře honorovaných funkcích a mají velkou starost. Ekonomika roste a hleďme, začíná chybět kvalifikovaná pracovní síla. Oni si představují, že by bylo možné dovézt ji z jiných zemí, ale neberou v úvahu skutečnost, která se začala projevovat a působit. Systém totiž narazil na hranice možného a navržené sociální inženýrství selhává.

Vladislav Trávníček: Hranice možností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Brexit, ilustrační koláž

USA dovážejí mozky už dlouho a dělají to na základě dobrých poznatků. Vědí totiž, že složitý technický obor zvládají jen čtyři procenta populace a protože technika je základem dnešní civilizace, musí se snažit takové lidi získat. Tyto obory a dokonce samotná výroba jsou obtížné a ti, kteří se jí zabývají, nesou za svou práci odpovědnost. Proto se jim každý mladý člověk snaží vyhnout.

Důležitá je také charakteristika prostředí. Území je přeúřadované a naše právní prostředí se změnilo v prostředí pro právníky. Přemíra regulací, předpisů a přerozdělování zdeformovala přirozené tržní a právní prostředí a politika selhala. Parlament plodí nereálné zákony, které škodí. Přesto se ekonomice daří, protože lidé na našem území jsou schopní a většina z nich si zachovala pracovní návyky. V řadě oborů se ale díky přemíře předpisů projevila hranice možného a ony zanikají.

Dobrým příkladem je projevující se nedostatek profesionálních řidičů. Jistě vám neušel zvýšený zájem zákonodárců o jejich práci. Ten se zhmotnil v množících se předpisech, zákazech a příkazech a hlavně trestech a pokutách, trestech a pokutách, trestech a pokutách… a to proto, že zákonodárci nemají o práci profesionálních řidičů ani ponětí. Oni nemají ponětí skoro o žádné práci, ale pořád vymýšlí tresty a pokuty. Zdá se, že nic jiného neumějí.

Profesionální řidič jezdí i za hranice a ví, že Schengenský prostor je pouhá chiméra. V každé zemi si vládci vymysleli řadu triků, jejichž výsledkem je trest a pokuta, trest a pokuta, trest a pokuta… pro obyčejného řidiče, případně turistu. Za volanty proto sedí lidé ve stavu permanentního stresu a takoví lidé se prostě dopouští chyb.

Vládci překročili hranice možností

Řidič se na rozdíl od zákonodárců dostává do situací, kdy se musí rozhodnout ve zlomku vteřiny. Když je obhájce protistrany schopný, soudci se v klidu a v teple sedmnáct let zabývají tím zlomkem vteřiny a to, co z nich leze, nesvědčí o morálce, natož o zdravém rozumu. Řidiči o tom vědí a je to jen další polínko z obrovské hranice stresu, na které jsou přivázáni. A nejen řidiči. Každý, kdo se živí poctivě, je v podobné situaci. Hodně profesí naráží na uměle vytvořené hranice možností.

Přibývá občanů, kteří užívají psychofarmaka, protože přibývá stresu. Zhoubná činnost zákonodárců a úředníků v zemi i na úrovni EU nese své ovoce. Je jedovaté. Stres totiž poškozuje zdraví. U nás je mnoho smrtí končících nádorů tlustého střeva a dobrý odborník ví o jeho sepětí se stresem.

Vládci této země i celé EU zkrátka překročili hranice možností při správě svěřeného území. Měli by zařadit zpátečku a začít své duchovní skvosty překotně rušit. Když to neudělají, pochopí i ten nejlhostejnější občan EU, že jediným řešením je pro něj Brexit.

Jako důkaz uvedu jednu perlu. Na území EU smí být stavěny jen energeticky pasivní domy. Což v praxi znamená, že jde o domy nevětrané, poškozující zdraví obyvatel. Praxe už to potvrdila. Není jasné, proč chce EU hubit své občany, ale tito občané mají volbu. Buďto se vzbouří, nebo pod moudrým Bruselem zahynou. Je to na nich.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

migrační pakt

Dobrý den, prý budete ve sněmovně jednat o migračním paktu. Znamená to, že jde ještě zvrátit jeho schválení nebo nějak zasáhnout do jeho znění? A můžete to udělat vy poslanci nebo to je záležitost jen Bruselu, kde podle toho, co jsem slyšela, ale pakt už prošel. Tak jak to s ním vlastně je? A ještě ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Paroubek: Lhali nám před lety, nebo nám lžou dnes?

11:34 Jiří Paroubek: Lhali nám před lety, nebo nám lžou dnes?

Ti, kteří ovládají náš svět, a tím i naše životy, spoléhají na krátkost a nedokonalost naší paměti. …