Výzva zastupitelům města Varnsdorf ke kauze Radary

16. 3. 2019 20:39

My, níže podepsaní, žádáme Vás, zastupitele města Varnsdorfu, abyste byli aktivní v odmítání nezákonného jednání ze strany vedení města v souvislosti s provozováním radarů na území Varnsdorfu a Studánky.

Výzva zastupitelům města Varnsdorf ke kauze Radary
Foto: varnsdorf.cz
Popisek: Varnsdorf

Vážení zastupitelé, nezavírejte oči před neoddiskutovatelnými skutečnostmi, které vyšly v kauze “RADARY” najevo! Starosta Horáček a místostarosta Hambálek s panem Schubertem, dle mnoha indicií, účelově vytvořili tento projekt s cílem generování mnohamilionových příjmů pro firmu Water Solar Technology. Zakázka byla účelově zadána v režimu malého rozsahu bez uveřejnění výzvy v hodnotě do 1 milionu Kč na dobu 24 měsíců přesto, že dodržení tohoto limitu je naprosto nemožné. Potvrdilo se to překonáním tohoto limitu již po 6 dnech! Do uzavřeného výběrového řízení byly osloveny pouze tři subjekty, které, jak se později ukázalo, byly propojeny a sbíhaly se u jedné osoby. Výsledkem toho je, že během pouhých 6 a půl měsíců bylo společnosti WST vyplaceno na odměnách 32,5 milionů Kč. (Běžná cena za pronájem čtyř radarů měsíčně je v České republice kolem 250 tisíc Kč). Nyní vedení města plánuje uzavřít se spol. WST další smlouvu tentokrát již v objemu 52 milionů Kč.

Ministerstvo vnitra ČR již vydalo stanovisko, že měření je v rozporu se zákonem a vyzvalo město Varnsdorf k nápravě. Po prostudování naší kauzy se totožně vyjádřil i soudce NSS v TV reportáži dne 18.2.2019. Transparency International shledalo navíc, kromě stejného porušení zákona, že zde došlo k porušení zákona o zadávání veřejných zakázek134/2016 – a sice  §21 a také §27. Kauzu od října 2018 šetří kriminální policie, nyní již SKPV Ústí nad Labem.

Žádáme Vás o znovuobnovení transparentní samosprávy našeho města. Chceme, aby výběrová řízení probíhala opět transparentními a zavedenými postupy a byla připravována městskými úředníky, nikoli nekontrolovatelnými externisty. Požadujeme, aby právní služby a smlouvy připravoval dle osvědčeného způsobu městský právník, nikoli právníci zájemců o městské zakázky. Žádáme obnovení tradičních kontrolních mechanismů - doplnění výborů zastupitelstva o zástupce opozice a odborníky.

Vážení zastupitelé, bez ohledu na délku očekávaných vyšetřování a soudních řízení, kterým město bude muset čelit, Vás žádáme o bezodkladné odvolání pana Horáčka z funkce starosty a pana Hambálka z funkce místostarosty Města Varnsdorf a též oba muže z Rady Města.

Žádáme Vás o výběr nového vedení napříč celým zastupitelstvem, které zajistí městu důstojné vypořádání se s problémy, do kterých bylo uvrženo a kteří navrátí řádné a zodpovědné hospodaření města a poctivý přístup k jeho občanům. Jste naši zastupitelé, přesvědčte nás, že Vám můžeme důvěřovat!

Petr Kos

Výzvu můžete podepsat ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vladimír Ustyanovič: Komentované události těchto dnů – bez komentáře

8:46 Vladimír Ustyanovič: Komentované události těchto dnů – bez komentáře

Lidovci zvolili předsedou zásadového Mariana Jurečku. Když si připomeneme jeho slova „nikdy do vlády…