Bezděčným nástrojem útoku byla texaská softwarová firma SolarWinds, která nabízí monitorovací služby administrátorům sítí. Jsou určeny všem, kdo potřebují „silné a dostupné nástroje“, představuje se na svém webu. Teď byl její software zneužit, jak píší Financial Times, „ke špehování v sítích vlády a velkých společností po celém světě, včetně USA, Británie, Izraele či Kanady.“ To je zpráva, která vybízí k zamyšlení. Nejen o tom, že dnešní svět je nebezpečný, protože používáme techniku, o jejímž fungování nemáme tušení. Je to ještě horší, používáme techniku, u které si nemůžeme být jisti, jestli slouží nám nebo jim. Místo, aby nenápadně umožnila rozšiřování našeho vlivu, otvírá okna na naší straně.
Situace je vážná. Prezident Donald Trump odmítá přijmout tvrzení, že jde o ruskou akci, ale zranitelnost amerických sítí popřít nejde. Michael Sulmeyer, působící teď jako vedoucí poradce Velení kybernetických operací Spojených států (USCYBERCOM), před vstupem do vládních služeb prohlásil, že „Amerika je nejskleněnější ze skleněných domů.“
https://www.nytimes.com/2020/12/19/us/trump-contradicts-pompeo-over-russias-role-in-hack.html
USCYBERCOM je 10. sjednocené bojové velení se sídlem ve Fort Meade ve státě Maryland, jehož úkolem je řídit, synchronizovat a koordinovat plánování a operace ve světě počítačů na obranu Spojených států a jejich zájmů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV