Přišlo to z Reuters, vysílala to ČT, tak je to snad pravda: Polský premiér Mateusz Morawiecki podle agentury Reuters oznámil, že země na následujícím summitu NATO příští týden v Bruselu formálně požádá o vyslání mírové mise na Ukrajinu. Navázala zpráva ČTK: Česko je připraveno na debatu o návrhu Polska, jež chce na summitu NATO požádat o vyslání mírové mise na Ukrajinu, řekla ministryně obrany Jana Černochová (ODS). (ZDE)
Takže Polsko trvá na tom, že se zesměšní a požádá o účast jednotek NATO v bojích na Ukrajině. Nedává to žádnou logiku, což ukazuje i okamžitá podpora české ministryně obrany Jany Černochové (ODS). Chce vidět, jak vypadá taktický jaderný úder na naše území, aby si pak mohla objednat něco podobného i do naší výzbroje? Chce si zopakovat zkušenost z Afghánistánu?
Zpráva, která zatím nepřišla, je od legendárního profesora Chocholouška, že ho pěkně zásobujeme...
Polákům se chce zabřednout do válečného stavu s jaderným Ruskem? Chtějí být spouští konfliktu, který bude pro Evropu zničující? Nevěří americkému prezidentovi Bidenovi, který odmítl vstup amerických sil na ukrajinskou půdu či ukrajinské nebe, protože by to utrpení ukrajinského lidu jen zvýšilo?
Válka Ruska s Ukrajinou je tragédie, protože lidé umírají zbytečně. Sliboval se jim západní ráj a členství v NATO, ačkoliv to nikdo nemyslel vážně. Z formálního hlediska byl překážkou nových spojenectví vnitřní konflikt kyjevské vlády s Donbasem, vleklá občanská válka, ve které od roku 2015 zahynulo 14 tisíc civilistů, násobně víc, než co se vykazuje během současné ruské intervence na Ukrajině. Ale byla tu ještě trvalejší překážka. Všichni, kdo Ukrajincům rozdávali nereálné naděje, si byli vědomi, že Rusko považuje vstup Ukrajiny do NATO za pokus umístit na sousední území americké vojenské základny a přiblížit tak jaderné rakety USA téměř na dohled k Moskvě.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: PV