Zdeněk Jemelík: Hysterický Jiří Pospíšil a tonoucí ODS

11.08.2013 11:50 | Zprávy

Váhal jsem, zda je vhodné, vyjadřovat se k dění uvnitř ODS, s kterou nemám nic společného, popřípadě zda její nehody mají být předmětem veřejného zájmu.

Zdeněk Jemelík: Hysterický Jiří Pospíšil a tonoucí ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Ale strana nepřímo zasahuje do našich životů a rozhodla se svobodně prát své špinavé prádlo před televizními kamerami. Usoudil jsem tedy, že si o pár štiplavých poznámek přímo řekla.

Dění po rozpadu „stojedničky“ působí dojmem, jako by se ODS chtěla zachránit nastolením demokratického centralismu. To je osvědčený nástroj marxistických stran bolševického typu, který jim umožnil pružně zvládat krizové situace. Hovoří  se o něm jako o „demokratickém“, protože se přinejmenším předstírá, že před přijetím politického rozhodnutí proběhne široká diskuse zdola nahoru. Ve chvíli, kdy ji ústředí vyhodnotí a vydá rozhodnutí, demokracie končí a zavládne „centralismus bez přívlastku“: všichni se povinně řídí příkazy nejvyššího řídícího místa. Kdo se nepodřídí, musí z kola ven. Škála hypotetických postihů sahá od vyloučení ze strany až po fyzickou likvidaci.

Toto postihlo poslance ODS Jana Floriána a Tomáše Úlehlu a vlivného člena Tomáše Hrdličku, často označovaného za pražského „kmotra“ ODS, v této souvislosti za svůdce poslanců k opuštění sněmovního sálu. Na jejich „popravě“ se  viditelně podílel místopředseda strany Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti.

Tomuto zákroku bych se ale zdráhal přiznat přívlastek „demokratický“, protože jeho realizátoři patrně žádnou vnitrostranickou diskusi nepřipustili a neproběhlo řízení na způsob kárného soudu, v němž by obvinění měli možnost se obhájit. Zůstal jen „centralismus“.

Veřejné praní špinavého prádla by umožnilo zveřejnění důkazů o působení Tomáše Hrdličky na odpadlíky, kdyby nějaké byly. Populista Jiří Pospíšil by se jimi jistě hrdě pochlubil. Avšak veřejnost se o žádných nedověděla. Nezbývá než si myslet, že prostě žádné nebyly.  Takto nějak občas nakládají bývalí vojenští soudci v talárech soudců rádoby demokratického právního státu s běžnými obžalovanými. Jiří Pospíšil jako ministr spravedlnosti jim nekladl odpor a jako politik se nechová jinak.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ODS , Pospíšil , Jemelík

autor: Názory, ParlamentniListy.cz

Ing. Jan Bartošek byl položen dotaz

jmenování premiéra

Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy

Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…