Babiš (ANO 2011): Klaus vetem důchodů drtí vládu. Na koho myslí?

27.09.2012 7:21 | Zprávy
autor: ANO

Prezident Václav Klaus vetoval zákony upravující takzvaný druhý pilíř důchodové reformy.

Babiš (ANO 2011): Klaus vetem důchodů drtí vládu. Na koho myslí?
Foto: ANO 2011
Popisek: Andrej Babiš

Ve zdůvodnění tohoto kroku uvedl, že v odborné a politické sféře ani ve společnosti neexistuje konsensus kolem této problematiky. No tak sláva! Máme tu lidového prezidenta sjednotitele…

Václav Klaus (zřejmě i jako ekonom) pochopil, že zavedení druhého pilíře by vedlo k další devastaci státního rozpočtu a jediným vítězem celé akce by byly penzijní fondy, kterým by Nečasův kabinet zajistil pravidelný bezstarostný přísun finančních prostředků, a to mezi 15 až 25 miliardami korun ročně.

Právě o tyto prostředky by byl ochuzen státní rozpočet, čímž by se snížil objem prostředků na výplatu stávajících důchodů. Navíc by se v roce 2014 otevřel prostor pro další ekonomické mičurinství vlády, které by mělo asi následující podobu:

Ministr Kalousek by předstoupil před občany, aby jim oznámil, že se základní sazba DPH musí zvýšit na 25 (61? 120?) procent, aniž by jim vysvětlil, kam "uschoval" prostředky z letos zvýšené DPH, které byly podle jeho zaklínání určeny na financování důchodové reformy. Ministr Drábek by škrtl další nepotřebné výdaje, třeba zbytky sociálních dávek handicapovaným.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

20:05 Nová sociální demokracie: Nadutá ega zástupců koalice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.