Baborová (KSČM): Chudák ředitel VZP

01.09.2012 19:15

Vyjádření zastupitelky Jihočeského kraje za KSČM Vítězslavy Baborové ke schválení vysokých odměn pro ředitele VZP.

Baborová (KSČM): Chudák ředitel VZP
Foto: kscm.cz
Popisek: Logo KSČM
reklama

Člověk a jeho zdraví by ve skutečně demokratické společnosti mělo být na prvním místě. Přesto hrozí malým a středním nemocnicím zánik.
 
Některé nemocnice již snižují platy lékařům, zdravotním sestrám a laborantům o tisíc a více korun. Je to reakce na chování zdravotních pojišťoven, které jsou pro tento rok na 98 % úhrad roku 2010. A nyní máme rok 2012. Je to v době, kdy výrazně roste DPH, rostou ceny vstupů a služeb.
 
Největší zdravotní pojišťovna, VZP, je největším dlužníkem nemocnic. Porušuje úhradovou vyhlášku, když ještě ani nezaplatila nemocnicím poskytnutou zdravotní péči v roce 2010. Ale pan ředitel VZP Pavel Horák si ke svému více než 200tisícovému měsíčnímu platu připíše roční odměnu 795 tisíc korun. A představte si, že šéf správní rady a poslanec ODS Marek Šnajdr, poslankyně TOP 09 Patricie Kotalíková či poslanec Jiří Rusnok za „nové veverky“ zdůrazňovali, že odměna nebyla v plné výši a pan ředitel si oproti zmíněnému roku 2010 pohorší. Tehdy bral odměnu 990 tisíc Kč. A aby dostal ještě v tomto roce víc než půl mega navíc, tak musí aktivně komunikovat s veřejností. Rozuměj, musí nastat další vlna vymývání mozků veřejnosti, aby pochopila, že je nezbytné rušit další akutní lůžka, což povede nejen k poklesu počtu lékařů, sester, ale i k rušení právě těch malých a středních nemocnic.
 
Děkuji poslankyni za KSČM Soně Markové, že jako jediná nesouhlasila s odměnami a veřejně je nazvala nemorálními, že dlouhodobě kritizovala nekvalitní projekt elektronických zdravotních knížek IZIP, do kterého VZP vložila dvě miliardy Kč. Pak se není co divit, že nejsou peníze na úhradu zdravotní péče a člověk a jeho zdraví je daleko za mamonem modrých dravců.

Vítězslava Baborová, zastupitelka Jihočeského kraje

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vinklátová (SLK): Hrad Svojkov - skála, pískovec a přítel Mistra Jana Husa

16:05 Vinklátová (SLK): Hrad Svojkov - skála, pískovec a přítel Mistra Jana Husa

Českolipsko – region skal, pískovce a mnoha zřícenin hradů či hrádků. Jedním z takových je i Svojkov…