Baborová (KSČM): Ukazuje se, že zdraví je největrší byznys

28.07.2012 10:23 | Zprávy
autor: kscm.cz

Ministerstvo zdravotnictví plánuje reformu a v roce 2014, kdy by měl začít platit zákon o jednotném inkasním místě (JIM), nás kromě jiného mile překvapí další novinkou - tzv. dvousložkovým pojistným.

Baborová (KSČM): Ukazuje se, že zdraví je největrší byznys
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

Dvousložkové pojistné doporučili ministru Hegerovi experti Národní ekonomické rady vlády. (Experti asi typu pana Dlouhého – kandidáta na prezidenta?!)

Co to znamená? Že budeme platit i nadále zdravotní pojištění a ten zbytek zaplatíme jako pacienti přímo své zdravotní pojišťovně v částce, kterou si zdravotní pojišťovna stanoví (stovky až tisíce korun). Jen tak mimochodem, první povinná část zdravotního pojištění se pro zaměstnance zvýší z 4,5 % na 6,5 %. Pojišťovny budou mít možnost s penězi nakládat, tudíž se zřejmě i ony převedou na obchodní společnosti.
 
Ano, pane doktore Pavelko (pozn.red.: MUDr. Pavelka je bývalý náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro zdravotnictví a sociální oblast, nyní poradce ministra zdravotnictví), pochopila jsem, že zdraví je největší byznys - dle vašich slov. Přesto si stále myslím, že peníze nejsou v životě prioritou a je dobré myslet i na druhé. Když se reklamní charita rozchází s myšlením a cítěním, tak je to podle mě pouze farizejství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

4:32 Rajchl (PRO): Euro? Opilý řidič autobusu z Bruselu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k euru.