Bárta: Byl jsem vyslechnut GIBSem kvůli Lessymu

02.02.2013 14:00 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Byl jsem minulý týden předvolán, abych podal vysvětlení jako svědek Generální inspekci bezpečnostních sborů ve věci nasazení odposlouchávacího zařízení do vozu dnes již bohužel bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho.

Bárta: Byl jsem vyslechnut GIBSem kvůli Lessymu
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Žádnými důkazy nedisponuji a opravdu si nepamatuji, kdo mi tuto informaci sdělil. Petr Lessy se o tom, že na elektroinstalaci jeho vozu byly dělány úpravy, zmínil koneckonců sám v televizi.

Stále nicméně považuji za skandální, že policejnímu prezidentovi někdo montoval do auta odposlech, když seděl na veřejně přenášeném zasedání výboru pro obranu a bezpečnost, kde se smažil ministr financí Kalousek, který na rozdíl od Lessyho se odmítl podrobit detektoru lži.

U výslechu jsem jen zopakoval, že jsem celou dobu přesvědčen, že Lessy byl zcela záměrně vedením Ministerstva vnitra, v čele s Janem Kubicem, kriminalizován za účelem demotivace vyšetřovatelů korupčních afér.

Skutečnost, že Petr Lessy byl na základě rozhodnutí GIBSu zbaven funkce, mě jen utvrzuje v tom, že tento orgán, aby se vyhnul politizaci, by neměl být odpovědný premiérovi, ale prezidentovi republiky. Jen připomínám, že tuto změnu VV navrhovali dávno před tím, než se prezidentem stal Miloš Zeman.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

13:12 Fiala (ODS): O svobodu Motoristům nikdy nešlo

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě dvou ministrů ze strany Motoristů na folkl…