Bárta: Po kom vylezl Pospíšil? Senátní volby na Plzeňsku pod drobnohledem

21.10.2012 14:24 | Zprávy

Zatímco před týdnem se exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil mohl chlubit z výsledku krajských voleb, a také tak sebestředně činil, tento týden by měl naopak zpytovat svědomí.

Bárta: Po kom vylezl Pospíšil? Senátní volby na Plzeňsku pod drobnohledem
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Jeho regionální ODS ztratila křeslo senátora na Rokycansku a zároveň nepochodila na Domažlicku. Plzeňská ODS pod Pospíšilovým vedením dopadla prostě stejně jako většina krajů a on jakožto předseda regionální rady nese tedy svoji zodpovědnost za dramatickou prohru ODS.

Jistě se řada politologů více či méně kvalifikovaně vyjádří v příštích dnech k příčinám porážky. Jednu úvahu si však nemohu odpustit. Ukázalo se v plné pravdě, že to nebyla zázračná „slušnost„ ani Pospíšilův billboardový “ boj proti korupci“, které zbarvily Plzeňský kraj na modro. Pravicový volič v Plzeňském kraji prostě „ házel“ do urny Pospíšila, jen aby Nečasovi vzkázal, že takhle ne!

Ve světle těchto skutečností ještě víc vylézá najevo, jak je Pospíšil vypočítavý i  ke své "rodné" straně. Vždyť on na této skutečnosti stavěl i větší část své volební kampaně. Ve své nekonečné statisícové inzerci opakoval, že „letošní volby jsou v první řadě referendem o tom, zda mají být lidé jako Jiří Pospíšil vyhazováni z vlády nebo mají v politice zůstat.“ Opravdu velmi korektní a loajální postup vůči vlastním kolegům i vůči vlastnímu předsedovi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vitbarta.cz

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Rusko a pan Foldyna

Pane Foldyno, Vy jste nikdy neslyšel, jak vznikla Velká Rus, Sovětský svaz, kdo si rozdělil Evropu nejdříve s Hitlerem než SSSR Hitler podrazil? SSSR nás v roce 1968 nenapadl? Rusko si nevynucuje poslušnost sousedů vojenským napadením? Máte vůbec nějaké vzdělání? Nevypadá to tak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD) Obří ceny v obchodech a podprůměrně nízké platy.

10:05 Vích (SPD) Obří ceny v obchodech a podprůměrně nízké platy.

Vládě Petra Fialy je zcela jedno, jak moc se propadla životní úroveň českých občanů, hlavně že je na…