Bárta: Schwarzenbergovo odškodnění poškozených amnestií není řešení

09.01.2013 8:19 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Z peněz daňových poplatníků platit odškodné obětem trestných činů je projev nehospodárného socialismu. Stát udělá chybu, a aby ji napravil, tak zvýší státní výdaje, aby ministr Kalousek měl další důvod ke zvyšování DPH či jiných daní. To je špatně.

Bárta: Schwarzenbergovo odškodnění poškozených amnestií není řešení
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Jediné řešení je přijmout zákon, který donutí pachatele oběti finanční újmu uhradit. Dnes jsem se na toto téma spojil s Ing. Zdeňkem Jemelíkem ze spolku Šalamoun, zabývajícím se ochranou právně poškozených občanů, a ten mně slíbil vypracování novely, která by tento problém měla řešit. V návrhu novely by se měly mimo jiné objevit nástroje jako bezplatná právní pomoc poškozeným a osvobození osob od civilně správních poplatků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co by měl Babiš udělat, abyste byli spokojení?

Mě to přijde tak, že ať by udělal cokoliv, tak stejně budete mít nějaký problém. A kdyby bylo ANO bez Babiše, tak byste se na něj dívali jinak a třeba s ním i spolupracovali? Děkuji za odpověď. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Rodina a přátelství jsou pilíře našich životů, naší společnosti i národa

18:12 Okamura (SPD): Rodina a přátelství jsou pilíře našich životů, naší společnosti i národa

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Vánocům.