Bárta: Ze života v gubernii Jurečkovo aneb komu nese parkovací dům

07.10.2012 16:56 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Parkovací dům na Rychtářce patří v Plzni ke klasickým ukázkám toho, jak „Jurečkova“ radnice staví bez rozmyslu, bez strategie a zbytečně. Stavba dimenzovaná pro 447 aut na hranici historického jádra města vyrostla ve spolupráci se soukromým sektorem.

Bárta: Ze života v gubernii Jurečkovo aneb komu nese parkovací dům
Foto: red
Popisek: Poslanec Vít Bárta

Celkem, bratru, za trochu betonu a plexiskla to bude město stát 350 miliónů korun. Dům postavila soukromá firma a město postupně platí nájem, který by se měl hradit s vybraného parkovného. Ale je tu jeden háček, město parkovné v současnou chvíli spíš nevybírá, není totiž skoro od koho, jelikož motoristé Rychtářku fakticky nevyužívají.Konkrétně za II. čtvrtletí 2012 zde v pracovní den průměrně parkovalo 80 aut, o víkendu pak jen 27 aut.

Důvodů pro nezájem řidičů není málo. Nejdříve ke stavbě, která měla původně pomoci odstranit přeplněné centrum, skoro rok chyběly ukazatele na komunikacích. Pak se rozdmýchala veřejná diskuse, ve kterých ulicích v centru města zakázat parkování, za účelem zklidnění dopravy v centru. Tato diskuse však ještě neskončila a zdá se, že ani brzy neskončí. Naopak. Plánují se totiž nové parkovací automaty, nová rezidentská místa a vesele se „botičkuje“.

Na místě není otázka, proč to nikomu nevadí. Stačí se jednoduše zamyslet nad prostou realitou.   Firma vlastnící parkovacího domu sídlí v daňovém ráji na  Kypru a největším zastáncem celé výstavby byla Jurečkova radniční loutka, dnes trestně stíhaný náměstek Petr Rund.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…