Bartošek (KDU-ČSL): Borat nám nahradil Švejka

01.04.2012 19:41

Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek reaguje na zveřejnění zpráv strany Věci veřejné o tom, že poslankyně Kristýna Kočí kompromituje v tajné nahrávce ministra financí Kalouska.

Bartošek (KDU-ČSL): Borat nám nahradil Švejka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Z nahrávek údajně vyplývá, že ministr financí nabízel poslankyni Kočí 30 milionů korun za aktivní podporu současné vlády.

„Jsem zděšen tím, jaké politické chování se v naší zemi stalo běžným standardem,“ říká Jan Bartošek. Celý uplynulý rok nedělá vláda nic jiného, než že se zabývá úniky kompromitujících informací, které rostou jako houby po dešti, jako by byly náhle všude. Některé pocházejí z české tajné služby, některé jsou privátního původu, všichni si dnes nahrávají všechny a přitom se veřejnost dozví, jak nevychované, cynické a všehoschopné lidi jsme schopni si zvolit do čela státu. Poměry v naší zemi začaly připomínat Střední Asii. Namísto tradičních nešvarů státní správy evropského typu, které tak krásně zesměšňoval dobrý voják Švejk, jsme se ocitli v manýrech typických pro autoritářské režimy Střední Asie, které zesměšňuje hrdina filmu Borat.

„Netušil jsem, že je tak hluboký úpadek morálky a vkusu v zemi, která svou historií patří do střední Evropy, vůbec možný,“ dodává Jan Bartošek. „Klesli jsme od listopadu 89 tak hluboko, nebo jsme se od dob komunistické devastace ještě nenapřímili?“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zahradil (ODS): Všechno špatný k něčemu dobrý, i ten Covid

6:27 Zahradil (ODS): Všechno špatný k něčemu dobrý, i ten Covid

Komentář na facebookovém profilu k Netflixu a přesunu natáčení filmu z Austrálie do Prahy.