Bátora: Chudáček starej Karel Schwarzenberg

17.8.2011 11:01 dop.

Výrok Ladislava Bátory na Facebooku a reakce politického aparátu.

Bátora: Chudáček starej Karel Schwarzenberg

Chudáček starej, to se mu to bezostyšně prská, když ví, že ho při nejmenším ze tří důvodů nemohu vyzvat na souboj. (Ladislav Bátora, Facebook. V důsledku tohoto výroku ministři TOP 09 opustili jednání vlády)

Výrok Karla Schwarzenberga, na který Ladislav Bátora reagoval: „Pan Bátora má velmi vysokou ochranu. To je hlavní problém i pro ministra školství. Nevím, jestli si na jeho odvolání někdo troufne... Hodí se tam s odpuštěním jako pazdeří k jisté části těla."

  •  Celé prohlášení Karla Schwarzenberga čtěte ZDE.

Ministr Miroslav Kalousek zdůvodňuje odchod ministrů:
"Za předpokladu, že ministr Dobeš poskytuje politické krytí státnímu úředníkovi, který veřejně urazí místopředsedu a doyena vlády, nebudeme předstírat, že ministr Dobeš je náš kolega."

Místopředsedkyně vlády Karolína Peake (VV) v reakci na odchod ministrů TOP 09: "Ministru Kalouskovi se asi zdá, že v koalici už je příliš dlouho klid a nebezpečně dělná atmosféra. Omluva Karlu Schwarzenbergovi za Bátorovy výroky ja ale nepochybně na místě"

Související:
Premiér Nečas: Spor o pana Bátoru nesmí blokovat činnost celé vlády

Reakce místopředsedy VV Tomáše Jarolíma:
"Oceňuji premiéra, že se nenechal vtáhnout do žabomyších sporů a vláda pokračuje a pracuje a uvědomuje si odpovědnost za chod státu, zejména ve světle současné celosvětové ekonomické situace a nejistoty. Naopak jsem překvapen, že hloupoučká prohlášení pana Bátory tak popudila pana ministra Kalouska, ministra, který zaměstnává odsouzeného a trestaného za daňový delikt Radka Šnábla a usilovně hájil kontroverzního Martina Bartáka, proto mu jeho rozhořčení příliš nevěřím"

Reakce Petra Bahníka, místopředsedy akce D.O.S.T.:

"Důvody, které TOPka uvedla, jsou dost těžko pochopitelné. Vyvolat kvůli tomu vládní krizi, to je pro nás dost těžko pochopitelné." (více ZDE

Ředitel politického odboru z Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl:

"Pan Bátora je už půl roku terčem sprostých útoků, lží, urážek, zesměšňování, pomluv a nátlaku. Sám se ale, zdá se, bránit nesmí."

Reakce ministra školství Josefa Dobeše (VV):

"Nemám problém se omluvit panu Schwarzenbergovi, až přijede z dovolené, ale nebudu dělat žádné personální změny," řekl na to dnes Dobeš. Omluví se šéfovi diplomacie údajně ne za výroky Bátory, ale za to, že mohl „nastat dojem, že mu ty  vyroky ubraly na velikosti. Na velikosti mu to ale neubralo ani o milimetr,"Výroky a postoje pana Kalouska spíše však rozměr pana Schwarzenberga snižují,Kalouska žádám, aby mne nemluvil do personální politiky a neřídil mne, pokud tak přestane dělat, tak ani já se nebudu otírat o Šnábla."

Reakce prvního místopředsedy Senátu Přemysla Sobotky (ODS):
"Státní úředník pan Bátora se chová jako opoziční politik a ne jako úředník. Dříve než urazí premiéra, tak by měl dávno odstoupit. Nechápu, proč jej ministr Dobeš neodvolá minimálně za poslední výroky o ministru Schwarzenbergovi."

Reakce ČSSD:
"Sociální demokracie považuje za absurdní, že viníkem a předmětem další koaliční roztržky a de facto vládní krize je vysoký úředník ministerstva školství Ladislav Bátora. Namísto skutečně závažných témat dnešních dní, tedy chátrajících veřejných rozpočtů, krize v oblasti zdravotnictví či vnitra nebo mezinárodní ekonomické situace, která bude mít pro naši zemi zásadní dopady, se vládní koalice dohaduje o extremistovi Bátorovi."

Reakce místopředsedy ČSSD Zdeňka Škromacha na Facebooku:
"Dokud se otíral o jiné a urážel, to TOPkařům nevadilo. Ale i na ně došlo. Tož poďte chlapci. :-)"

Premiér Petr Nečas na ČT24:
"Svým spolupracovníkům bych buranské chování pana Bátory netoleroval."


Čtěte také:

Foto: Hans Štembera

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tanTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Láska: Frustrace z vlajek

22:24 Senátor Láska: Frustrace z vlajek

Komentář na facebookovém profilu k (ne)vyvěšování ukrajinských vlajek.