Bobošíková: Odvolejte kádrováka Schwarzenberga

22.08.2011 15:37

Otevřený dopis premiéru Nečasovi. ¨ „Jste-li demokrat, odvolejte z vlády kádrováka Schwarzenberga.“

Bobošíková: Odvolejte kádrováka Schwarzenberga

Vážený pane premiére,

s velkým znepokojením jsem si dnes, v sobotu 20. srpna, v předvečer výročí okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy, přečetla v deníku Právo rozhovor s místopředsedou a ministrem zahraničí Vaší vlády, předsedou koaliční strany TOP 09, Karlem Schwarzenbergem na téma Ladislav Bátora. Pominu neuvěřitelné výroky o pedofilním řediteli v dívčí škole či o sponzoringu protialkoholní léčebny výrobcem destilátů. Co ale pominout nelze, je kádrování úředníků podle jejich názorů.

Pokud nejste s výroky ministra Schwarzenberga seznámen, tak cituji: „Jde o to, aby člověk s jeho názory (L. Bátora) nebyl na takové pozici. Ať třeba na ministerstvu řídí sklad tužek, ale zrovna personální oddělení, to je moc." Jistě si vzpomínáte, pane premiére, že podobně posílali předrevoluční komunisté lidi pro jejich názory do kotelen nebo k lopatě.  Karel Schwarzenberg dále uvedl: „Považuji za opravdu mimořádné, že vládní krize začne kvůli někomu, jehož názory se vymykají všem demokratickým postojům." Připomínám, že to byli totalitní vládci, kteří vyhlašovali, které názory jsou ty normální, tedy správné. A občany, kteří měli názor jiný, označovali za ztroskotance a zaprodance. Doporučovali jim v lepším případě emigraci, v horším jim zařizovali pobyt v uranových dolech.

Vážený pane premiére,

chci se Vás zeptat, zda uvedená slova, neuvěřitelným způsobem kádrující lidi pro jejich názory, jsou oficiální politikou v administrativě Vaší vlády. Chci věřit tomu, že Česká republika je pod vaším vedením ještě demokratickou zemí, kde jsou úředníci zaměstnáváni podle své kvalifikace, vzdělání a schopností, nikoliv podle stranické příslušnosti či osobních názorů. Pokud tomu tak je, věřím, že nebudete ve své vládě tolerovat ministra, který v rozporu se všemi principy svobodné demokratické společnosti upírá lidem základní lidské právo a chce přidělovat místa ve vládní administrativě na základě kádrování jejich osobních názorů. Pokud jste muž na svém místě, očekávám, že předložíte prezidentu republiky návrh na odvolání ministra zahraničí.

S pozdravem

Jana Bobošíková,
předsedkyně SUVERENITY - SBB

Související:

Schwarzenberg také urážel. Bobošíková mávla nad Bátorou rukou

##PROFIL 1200##

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Suverenita - blok Jany Bobošíkové

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vencálek (Zelení): S podporou zapojování žen do politiky to myslíme vážně

19:22 Vencálek (Zelení): S podporou zapojování žen do politiky to myslíme vážně

Zelené povede do voleb na jižní Moravě Matouš Vencálek. Na kandidátce převažují ženy.