Bohuslav Svoboda: Kmotry jsem vyhodil oknem, dnes se vrátili předními dveřmi

23.05.2013 17:45

Tiskové prohlášení k situaci na pražském magistrátu

Bohuslav Svoboda: Kmotry jsem vyhodil oknem, dnes se vrátili předními dveřmi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda

Dnes jsme byli svědky začátku fungování koalice TOP 09, ČSSD a KSČM na pražském magistrátu. Tato koalice je předzvěstí toho, co se může na české politické scéně odehrát po parlamentních volbách v roce 2014.

Já jsem na podzim 2011 vyhodil kmotry z pražské radnice oknem, dnes se sem vrátili předními dveřmi a červený koberec jim rozvinula TOP 09.

Dnes TOP 09 utvořila koalici s ČSSD v čele s pány Hulínským, Pochem a Březinou, přestože se v minulosti na jejich adresu vyjadřovala velice negativně.

Tito pánové jsou dobře známi styky s pražským podsvětím a klientelistickými strukturami. Nebudu zde rozebírat jejich jednotlivé aféry. Každý člověk si je může vyhledat na internetu.

TOP 09 v roce 2010 zvítězila ve volbách s protikmotrovskou rétorikou. Dnes se jasně ukázalo, že šlo pouze o marketingový trik, který nemá oporu v realitě.
Rád bych v tuto chvíli připomenul, že bývalý zastupitel za ČSSD Jiří Dienstbier odstoupil ze Zastupitelstva hl. m. Prahy a jako důvod svého odstoupení uvedl, že nechce být v Klubu zastupitelů ČSSD s korupčníky a kmotry. TOP 09 dnes tyto své struktury v ČSSD legitimizovala a otevřeně se s nimi spojila.

Otcem této nové koalice na pražském magistrátu je Miroslav Kalousek a jejím kmotrem Karel Schwarzenberg. K jejich otcovství a kmotrovství jím tímto gratuluji.

Zřetelně se ukázalo, že všechny důvody uváděné TOP 09 byly zástupné a šlo jim o jedinou odstranit své politické konkurenty na pravici. Jsem přesvědčen, že Pražané tomu rozumí a odmění za tento krok TOP 09 v parlamentních, komunálních a senátních volbách v příštím roce. Osobně ve mně není žádná hořkost, nejde nám o primátorský řetěz, ale o princip. Demokratické rozhodnutí zastupitelů přijímám a ODS je připravena pracovat pro Pražany v opozici.

Doc.MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc.
předseda regionálního sdružení

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ODS

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sládek (SPR-RSČ): Platíme si vlastní katy

15:41 Sládek (SPR-RSČ): Platíme si vlastní katy

Podle děsivě zneužitelné současné verze antidiskriminačního zákona může žalobu podat každý, kdo se c…