Bublan: Premiér Nečas má pro šmírování lidí zvláštní pochopení

25.02.2011 6:40

Zdálo by se, že premiér Petr Nečas má pro šmírování lidí zvláštní pochopení. Nejdříve se naoko zlobí a říká, že je to nepřípustné, záhy však dotyčného provinilce pochopí a podpoří.

Bublan: Premiér Nečas má pro šmírování lidí zvláštní pochopení

Nevýrazně se premiér zachoval při kauze sledování zastupitelů na Praze 11, která by v každé jiné demokratické zemi vyvolala daleko větší krizi a odchod bývalého šéfa ABL z vlády, a stejně se zachoval v případě ministra Dobeše. Jedinou výjimkou je případ ředitele Fondu životního prostředí Michálka, který si tajně nahrál rozhovory dosvědčující pokus o korupci a tunel na ministerstvu životního prostředí. Tam se premiér zachoval chlapsky a šmírování tvrdě odsoudil a pro pana Michálka nenašel vlídné pojmenování.

Závěr z tohoto jednání může být tento: buď má premiér zvláštní slabost pro „sledku ABL" a její aktivity, nebo se snaží stůj co stůj zachovat křehkou a poněkud antagonistickou koalici. To druhé bude asi správně. Je smutné, že jedinou synergií pro tuto vládu je snaha zůstat u moci co nejdéle a přehlížet a omlouvat vše, co by tento cíl mohlo ohrozit.

„Quo usque tandem Nečasi abutere patientia nostra" (jak ještě dlouho budeš Nečasi zneužívat naši trpělivost), může se ptát český národ tak, jako se ptal César Cattiliny.

František Bublan, poslanec ČSSD

K věci:


Foto: msmtcr.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chabr (TOP 09): Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

18:20 Chabr (TOP 09): Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

Pražští radní dnes odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club…