ČLK: Lékaři, vytrvejte v akci. Vyzýváme k dalšímu jednání

05.02.2011 17:00 | Zprávy
autor: ČLK

Česká lékařská komora plně podporuje akci „Děkujeme, odcházíme" a vyzývá všechny lékaře, aby tuto akci účinnými prostředky aktivně podpořili.

ČLK: Lékaři, vytrvejte v akci. Vyzýváme k dalšímu jednání

Skutečnou příčinou lékařských protestů je neochota politiků řešit kumulující se problémy českého zdravotnictví. Požadavky nemocničních lékařů na zvýšení platů, omezení množství přesčasové práce, změny v systému vzdělávání lékařů, omezení korupce a zahájení opravdové reformy zdravotnictví ve spolupráci s Českou lékařskou komorou jsou oprávněné. Akce „Děkujeme, odcházíme"  je nejsilnějším proreformním hnutím v českém zdravotnictví za uplynulých 20 let a má obrovský protikorupční potenciál.

Cílem akce „Děkujeme, odcházíme" není přinutit lékaře k emigraci, ale zlepšit jejich ekonomické a pracovní podmínky tak, aby naopak neměli důvod z České republiky odcházet a aby se tedy zastavila personální devastace českého zdravotnictví, která ohrožuje kvalitu a dostupnost zdravotní péče pro pacienty.

ČLK odsuzuje štvavou kampaň vedenou proti lékařům některými politiky a některými sdělovacími prostředky.

ČLK děkuje za podporu, kterou českým lékařům v uplynulých dnech vyjádřily a dále vyjadřují evropské lékařské organizace - komory, asociace i odbory.

ČLK děkuje jménem svých členů desetitisícům občanů, kteří protestujícím lékařům vyjadřují podporu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.