ČSSD: Programové prohlášení nové pražské koalice je nekonkrétní a nezodpovědné

22.12.2011 16:10

Koalice ODS a TOP 09 předložila Pražanům Programové prohlášení Rady hlavního města Prahy plné obecných prohlášení a bez konkrétních závazků.

ČSSD: Programové prohlášení nové pražské koalice je nekonkrétní a nezodpovědné
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Programové prohlášení, na jehož přípravě se po loňských volbách podílela ČSSD, obsahovalo řadu konkrétních opatření, které se v letech 2010 až 2014 měly v Praze realizovat. Jednalo se o dokument, který vycházel z aktuálních problémů hlavního města Prahy a zároveň nabízel jejich realistická a odpovědná řešení.

Namísto toho společné programové prohlášení TOP 09 a ODS nepřichází s odpověďmi na mnoho klíčových otázek o budoucnosti hlavního města. Skutečné potřeby Pražanů tak jsou v celé řadě důležitých oblastí zcela opomíjeny.

„ČSSD například usilovala o rozvoj sociálního bydlení s  využitím výnosů z transformace bytového fondu. Nyní koalice ve svém prohlášení ani nenastiňuje, na co získané prostředky z prodeje bytů použije nebo jak chce řešit bytovou situaci sociálně slabších spoluobčanů,“ konstatuje předseda Klubu zastupitelů za ČSSD Petr Dolínek.

Nová koalice tak svým programovým prohlášením prokazuje, že není připravena odpovědně vést hlavní město a otevřeně seznám občany s problémy, které je potřeba v nadcházejících letech řešit.

„Zpracovat nekonkrétní programové prohlášení je politická zbabělost, stejně jako nedat opozici většinu v Kontrolním výboru,“ zdůraznil místopředseda KVV ČSSD Praha Karel Březina.

Pražská sociální demokracie se chce k novému Programovému prohlášení Rady hlavního města Prahy detailněji vyjádřit v lednu 2012.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

22:21 Gregorová (Piráti): Moldavsko si zaslouží status kandidátské země, je to v zájmu nás všech

Evropský parlament dnes přivítal na plénu prezidentku Moldavské republiky, Maiu Sandu, a také uznal …