Chládek: Ministře Dobeši, kontrola azbestu ve školách vyžaduje seriózní měření, ne pouhý dotazník!

17.12.2011 18:09 | Zprávy
autor: cssd.cz

Média v posledních dnech informovala o tom, že se na některých školách vyskytuje nebezpečné množství azbestu, který byl používán v dřívější době při jejich stavbě.

Chládek: Ministře Dobeši, kontrola azbestu ve školách vyžaduje seriózní měření, ne pouhý dotazník!
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Ředitelé některých škol tak museli vyhlásit tzv. azbestové prázdniny, aby ochránili žáky před nebezpečnými vlivy této látky na jejich zdraví. Josef Dobeš na celou věc reagoval tak, že provede na všech školách kontrolu. To je samozřejmě chvályhodný krok, který se dal očekávat. Jak jsme ale u ministra školství zvyklí, není všechno tak růžové, jak to pan ministr říká.

Na školy totiž dorazil dotazník z České školní inspekce, ve kterém se měli ředitelé vyjádřit k tomu, zda je budova školy postavena z tzv. boletických panelů, které obsahují právě azbest. Takto si však důkladné kontroly na školách kvůli výskytu azbestu nepředstavuji. Azbest a jeho vlivy na zdraví dětí, ale stejně tak učitelů a dalších zaměstnanců škol nelze podceňovat. Předpokládám tedy, že bude následovat seriózní měření, které bude financováno z rozpočtu ministerstva školství, jak pan ministr proklamoval. Pouze odborné měření totiž může prokázat výskyt azbestu v té či oné škole.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ženíšek (TOP 09): Irelevantní ministr zahraničních věcí Petr Macinka

4:29 Ženíšek (TOP 09): Irelevantní ministr zahraničních věcí Petr Macinka

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k reakci ministra Macinky na slova prezidenta o tom, …