Chládek: Škrtněte zápisné/školné z koaličních priorit úplně

28.12.2012 7:35

Jsem rád, že ministr školství Petr Fiala vyslyšel volání a argumenty ČSSD proti zavedení nesmyslného zápisného-školného na veřejných vysokých školách a podle zpráv médií tyto plány zrušil.

Chládek: Škrtněte zápisné/školné z koaličních priorit úplně
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Marcel Chládek

Sociální demokracie pravicové pokusy o privatizaci veřejného vzdělávání formou zavedení poplatků za studium opakovaně zásadně odmítla. Jsme přesvědčeni, že o studiu nesmí primárně rozhodovat obsah peněženky studenta!

ČSSD doufá, že si ministr Fiala v této věci nebere pouze oddechový čas a fakticky se bude dál pokoušet skrytě měnit legislativu tak, aby připravil cestu pro zavedení zápisného-školného na veřejných vysokých školách v roce 2014. Takový záměr by byl politicky i společensky nezodpovědný a nepřijatelný. Z vyjádření zástupců vládní koalice ovšem vyplývá, že tato cesta není rozhodně vyloučena.  

Snaha pravicové vlády zásadně změnit systém financování vysokých škol v roce 2014, tedy ve chvíli, kdy ji bude končit mandát a formovat se bude vláda nová, by bylo na hranici politické sabotáže. Silové zavedení školného bez politické či společenské shody by bylo zároveň završením devastace oblasti školství ze strany pravicové vlády.  

ČSSD proto apeluje na ministra Fialu, aby přestal hrát se vzdělávací oblastí, pedagogy, studenty i opozicí nedůstojné hry na schovávanou a  veřejně jasně garantoval, že stopka pro zápisné-školné je platná do konce mandátu Nečasovy vlády. Zodpovědný ministr školství by pak v této situaci zcela jistě prosadil vyškrtnutí zápisného-školného z koaličních priorit úplně!

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: cssd.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

20:20 Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

Celkem 135 žáků a 12 pedagogů z deseti škol se v pátek 6. prosince sešlo na tradičním setkání žákovs…