Chovanec: Ministr dopravy musí co nejdříve reagovat na podezření z účelového rozdělování zakázek v ŘSD

21.09.2011 14:17 | Zprávy
autor: cssd.cz

Případné navyšování rozpočtu dopravy nesmí být zatíženo ani stínem podezření, že vedení resortu s penězi jakkoli manipuluje.

Chovanec: Ministr dopravy musí co nejdříve reagovat na podezření z účelového rozdělování zakázek v ŘSD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec

Podezření z účelového rozdělování zakázek v ŘSD je natolik závažné, že ministr dopravy Pavel Dobeš musí bezodkladně reagovat a vyvodit konkrétní personální odpovědnost. Případné změny však nesmí být vedeny snahou dosadit do čela resortu spřízněné a politicky loajální manažery.

Nejasnosti provázelo například dosazení kontroverzního Michala Moroze, který na ministerstvu vyřizuje podněty a stížnosti občanů. Podivná byla i rošáda s bývalým generálním ředitelem ŘSD Jiřím Švorcem, který nyní dohlíží na modernizaci dálnice D1 a výstavbu R35. Personální politika ministerstva dopravy musí být transparentní a nikoli účelová, jak jsme byli dosud svědky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

EU

Kritizujete EU neustále, oprávněně, ale proč jste slevili z vašeho požadavku na referendum o vystoupení? Nebo bude? A můžete jinak, když budete ve vládě zabránit tomu, aby nám EU zdražovala život?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Decroix (ODS): Děti vězňů patří mezi nejzranitelnější skupiny

20:03 Decroix (ODS): Děti vězňů patří mezi nejzranitelnější skupiny

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k problémům dětí vězněných rodičů