Dienstbier: Dopravní podnik Praha připomíná vosí hnízdo

28.08.2012 18:00 | Zprávy
autor: cssd.cz

V nedávné době jsem se v médiích dočetl, že generální ředitel Dopravního podniku v Praze Vladimír Lich nechal zpracovat trestní oznámení na členy bývalého vedení Dopravního podniku - pro podezření, že tento management uzavřel pro podnik nevýhodné smlouvy.

Dienstbier: Dopravní podnik Praha připomíná vosí hnízdo
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

Jako pražský zastupitel, senátor, ale hlavně jako občan České republiky jsem tento krok generálního ředitele přivítal. Na plýtvání státními nebo městskými penězi je třeba vždy upozorňovat, zejména policii, a proto si musíme vážit každého, kdo najde odvahu se se svými poznatky podělit.

V nedávné době jsem se v médiích dočetl, že generální ředitel Dopravního podniku v Praze Vladimír Lich nechal zpracovat trestní oznámení na členy bývalého vedení Dopravního podniku - pro podezření, že tento management uzavřel pro podnik nevýhodné smlouvy. Jako pražský zastupitel, senátor, ale hlavně jako občan České republiky jsem tento krok generálního ředitele přivítal. Na plýtvání státními nebo městskými penězi je třeba vždy upozorňovat, zejména policii, a proto si musíme vážit každého, kdo najde odvahu se se svými poznatky podělit.

Můj dobrý pocit z toho, že se něco ve městském podniku děje, netrval ale zas tak dlouho. Tentýž den jsme se dozvěděli, že generální ředitel Dopravního podniku byl odvolán z představenstva a následně byl sesazen i z funkce generálního ředitele, prý proto, že dostatečně nekomunikoval s dozorčí radou, v první řadě s jejími politickými nominanty. Že by tento sled událostí byla náhoda? Další den už v prostorách Dopravního podniku, zjevně na základě Lichovy iniciativy, zasahovala Policie ČR. Že by opět shoda okolností?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…