Dienstbier: Povinné sKarty a hrozba zastavení dávek jsou nezákonné

20.11.2012 20:46

Jiří Dienstbier zásadně nesouhlasí s názorem nové ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP 09), která chce povinnou Kartu pro výplatu sociálních dávek.

Dienstbier: Povinné sKarty a hrozba zastavení dávek jsou nezákonné
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

„Těm, kteří si sKartu nevyzvednou, bude výplata dávek zastavena,“ hrozí ministryně.

„Je důležité lidem přestat lhát a vykrucovat se. Není možné, aby paní ministryně Müllerová před svým jmenováním do funkce veřejnost ujišťovala o tom, že sKarty pro výplatu sociálních dávek budou dobrovolné a po jmenování ministryní prohlásila, že sKarty budou povinné a těm, kteří si je nevyzvednou, bude zastavena platba dávek,“ říká Jiří Dienstbier.

Dále Jiří Dienstbier dodává: „Nedivím se, že lidi této vládě nevěří. Paní ministryně chce dokončit projekt, který na ministerstvu prosazoval trestně stíhaný ex-náměstek pan Šiška. Jak známo povinné zavedení sKaret lidem spíše zkomplikuje život, než usnadní. V mnohých obcích nejsou bankomaty a ušetřené peníze státu, tak vlastně zaplatí občané ze svého například v cestovních nákladech. Výhrůžka zastavením výplaty dávek je pak zcela nezákonná, žádný zákon sociální pomoc vyzvednutím karty nepodmiňuje a ministryně tak jen zajišťuje další dobrý kšeft pro finanční instituce.“

Na závěr Jiří Dienstbier, kandidát na prezidenta, uvádí: „Jako prezident republiky bych velmi pozorně sledoval, nakolik se opatření politiků dotýkají především těch skupin občanů, ke kterým se musíme chovat obzvláště ohleduplně. V případě, že by je navrhovaná opatření poškozovala, jako v tomto případě důchodce a invalidy, snažil bych se tomu včas v rámci svých prezidentských pravomocí zabránit.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Havlíček: Schválení zákona je dalším krokem k vybudování nových jaderných zdrojů

13:57 Ministr Havlíček: Schválení zákona je dalším krokem k vybudování nových jaderných zdrojů

Poslanecká sněmovna ve středu schválila kompromisní pozměňovací návrhy Senátu k návrhu zákona o opat…