Dolejš (KSČM): Je ODS strana či famiglia ?

25.11.2012 18:47

Ve středověku se statky a prebendy přidělovali blízkým - šlo vlastně o feudální systém privilegií. Označuje se to jako nepotismus a dnes by měla být podobná privilegia civilizačně překonaný systém.

Dolejš (KSČM): Je ODS strana či famiglia ?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dolejš
reklama

Poslanec Jiří Dolejš (KSČM) reaguje na myšlenku jednoho z čtenářů serveru ParlamentníListy.cz

"Dotaz"

Dobrý den, mohu se Vás zeptat jak budete reagovat na přiklepnutí "trafik" triu poslanců, kteří "nezištně a čestně" opustili poslanecké posty? A co bude s panem Nečasem, který jim tyto trafiky zařídil? To opravdu musíme donekonečna trpět pod vládou těchto zkorumpovaných lidí? Děkuji. Lada

Odpověď:

Shoda takového uplatnění ve státních službách zrovna těchto tří je skutečně nápadná. Nepochybně jsou na místě  úvahy proč zrovna oni. České dráhy, ČEZ či České aerolinie nejsou privátní podniky a tudíž by měla být tato místa obsazována s ohledem na veřejný a ne privátní zájem který má jakási  vzájemnými předivy úsluh spojená "famiglia". 

I když se doloží že formálně byl dodržen povinný postup,  tak přinejmenším v rovině politické tu budou pochybnosti a podezření z něčeho jako zmíněný nepotismus. Obraz ODS na veřejnosti to nepochybně nezlepší. Zkušený poslanci a  bývalí vysocí představitelé exekutivy by po opuštění svých postů neměly být neschopní aby si nenašli obživu i jinak.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jiří Dolejš - profil

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Čižinský (KDU-ČSL): Chudým brát a bohatým dávat. To se skrývá za současnými exekucemi

13:39 Čižinský (KDU-ČSL): Chudým brát a bohatým dávat. To se skrývá za současnými exekucemi

Projev na 98. schůzi Poslanecké sněmovny 16. dubna 2021 k exekučnímu řádu