Doupovcová (ČSSD): Jaké jsou potraviny v českých obchodech

16.01.2013 11:29 | Zprávy

Také si myslíte, že kvalita potravin prodávaných v českých obchodech mnohdy neodpovídá jejich ceně?

Doupovcová (ČSSD): Jaké jsou potraviny v českých obchodech
Foto: senat.cz
Popisek: Senátorka za ČSSD Hana Doupovcová

 

Není týdne či měsíce, abychom se nedozvěděli další alarmující fakta týkající se kvality potravin v obchodech. Český spotřebitel prý slyší pouze na nízkou cenu a kdybychom si připlatili, byla by údajně nabídka hned lepší. Proč se však dají koupit v sousedních zemích za levnější ceny kvalitnější potraviny než u nás? Nejsme jediní, kdo hledá co nejvýhodnější cenu. Zdá se mi však, že v jiných zemích si nikdo nedovolí prodávat to, co u nás. Sankce jsou citelnější a tedy účinnější. 
 
Stát je tím, kdo má chránit zdraví a bezpečnost svých občanů - kvalita potravin postřehnutelná pouhými smysly je jedna věc, zdravotní nezávadnost druhá. Ministerstvo zemědělství chystá nový zákon o potravinách a zřejmě začne opět spor o kompetence při dozoru nad potravinami. Podle mých zkušeností patří supervize v tomto směru jednoznačně zdravotníkům.Oni musí při podezření na příznaky onemocnění dát do pohybu zdravotní dozor. 
Nezajímá mne, jak si ministři rozdělí svoje sféry vlivu, chci aby v obchodech byly zdravotně nezávadné potraviny. Etanolová aféra byla výstrahou…

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

NATO

Tvrdíte, že pro USA nemá NATO smysl. Co pro nás? A kdo myslíte, že je dnes ten hlavní hegemon Čína nebo USA? Souhlasím s vámi, že Evropa to rozhodně není. Myslíte, že někdy bude? Jestli ano, tak my se toho asi určitě už nedožijeme, co myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

8:19 Kuba (Naše Česko): Veřejnoprávní média nejsou hračka vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě o zrušení koncesionářských poplatků