Fajmon (ODS): EU špatně hospodaří, došly jí peníze. Po ČR bude chtít 5 mld.

07.10.2012 13:53 | Zprávy
autor: Fajmon.eu

Už za dva týdny si chce Evropská komise říci členským státům o dodatečných deset miliard eur. Tolik jí totiž chybí v rozpočtu na letošní rok. Evropská komise má přitom povinnost hospodařit s vyrovnaným rozpočtem.

Fajmon (ODS): EU špatně hospodaří, došly jí peníze. Po ČR bude chtít 5 mld.
Foto: ODS
Popisek: Europoslanec Hynek Fajmon

Informaci potvrdil člen rozpočtového výboru Evropského parlamentu Hynek Fajmon (ODS) s tím, že Česká republika by tak měla ještě letos do Bruselu poslat pět miliard korun, aby mohla Evropská komise proplatit všechny slíbené projekty.
 
"Jedná se o bezprecedentní krok a důkaz špatného hospodaření Evropské komise. EU má hospodařit podle schváleného vyrovnaného rozpočtu. Úpravy rozpočtu se dělají běžně, ale částky úprav jsou o jeden až dva řády nižší, než v tomto případě," říká Hynek Fajmon. Podle něj má ale vzniklá situace i výrazně politické pozadí.
 
"Jedná se o politický výstřel Evropské komise, která chce ve spolupráci s Evropským parlamentem donutit Radu k radikálnímu navýšení výdajů v roce 2013 i v letech následujících," dodává europoslanec. "Žádost o změnu rozpočtu v říjnu běžného roku je navíc nesmysl, protože už běží rozpočtový proces pro rok 2013."

Mgr. Hynek Fajmon
poslanec EP
člen místní rady
předseda oblastního sdružení
člen regionální rady
člen výkonné rady
zastupitel

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…