Falbr (ČSSD): Shoda ČSSD a ODS ve vztahu k EU je nutná

24.03.2010 21:51

Richard Falbr a Alexandrem Vondra diskutovali o evropské politice ČR.

Falbr (ČSSD): Shoda ČSSD a ODS ve vztahu k EU je nutná

V sobotu 20. března se na pozvání Pražského studentského summitu zúčastnil europoslanec Richard Falbr diskuse s Alexandrem Vondrou na téma současné evropské politiky České republiky.

S dvaceti sedmi studenty českých vysokých škol, kteří v rámci Modelu EU simulují zasedání Rady EU, diskutovali o práci ministrů pro evropské záležitosti, europoslanců a o českém předsednictví v Radě Evropské unie. "Smyslem setkání bylo seznámit posluchače semináře s představou o roli, kterou by Česká republika měla hrát v EU," říká Falbr, který ve svém vystoupení zdůraznil, že k tomu, aby Česká republika v Unii přestala být vnímána negativně je potřeba hledat konsensus v postoji dvou největších stran ve vztahu k EU.

"Zatímco ČSSD připravuje ve své Zahraniční komisi svá stanoviska, ODS takovou komisi ani nemá. Pokud by měla, bylo by žádoucí, aby se po volbách, ať dopadnou jakkoli, formulovaly cíle, které by byly respektovány jak vítězi, tak i poraženými," vyslovil svou představu Falbr. Současně upozornil na špatný obraz, který o České republice jak v Bruselu, tak i v členských státech panuje, především kvůli otálení s podpisem Lisabonské smlouvy a neblahé roli, kterou v tomto procesu sehrál prezident Václav Klaus.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: cssd.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

22:17 Výbor hnutí ANO schválil konečnou podobu kandidátních listin do říjnových voleb

Celorepublikový výbor hnutí ANO na svém jednání minulý týden schválil kandidátní listiny k nadcházej…