Filip (KSČM): Bárta prostě nedodržel své slovo

15.04.2012 14:58

Vyjádření předsedy KSČM Vojtěcha Filipa k záměru Víta Bárty nesložit poslanecký mandát a kandidovat v krajských volbách.

Filip (KSČM): Bárta prostě nedodržel své slovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vojtěch Filip
reklama

Vyjádření V. Bárty, že zůstane poslancem a bude kandidovat i na post hejtmana v Plzeňském kraji, neboť být řadovým poslancem podle něj není vrcholná politika, je dalším dokladem nedůvěryhodnosti V. Bárty a Věcí veřejných. Jde o zcela zjevnou výmluvu, V. Bárta prostě nechce přiznat, že nedodržel své slovo. V našem ústavním systému, který je založen na parlamentní demokracii, nemůže být vláda nadřazena orgánu, jemuž se zodpovídá.

Podle našeho názoru jde však především o to, že V. Bárta se nechce zbavit možnosti dál manipulativně ovládat stranu, kterou vytvořil jako svůj podnikatelský projekt. Možná počítá i s tím, že udržení této pozice mu pomůže, aby se dostal ze současných problémů.

Premiér Nečas za těchto okolností nebude moci ani omlouvat pokračování vládní koalice odchodem Bárty a tvářit se, že Věci veřejné jsou přijatelným partnerem. Bártovo setrvání v poslanecké funkci ještě více umocňuje důvody pro ukončení současné vládní koalice.

Vojtěch Filip, předseda ÚV KSČM a poslanec Parlamentu ČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Progresivní zdanění není sprostý pojem

14:56 Valachová (ČSSD): Progresivní zdanění není sprostý pojem

Komentář na facebookovém profilu k návrhu na zavedení progresivní daně