Filip (KSČM): Zabíjet nevinné je zločin

23.03.2012 12:10

Hrůzný teroristický čin čtyřiadvacetiletého arabskofrancouzského mladíka v Toulouse vyvolává řadu otázek a pochybností.

Filip (KSČM): Zabíjet nevinné je zločin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

Je řešením mstít se na dětech za činy úplně někoho jiného? Co se dokáže zavražděním několika vojáků, kteří se situací v Afghánistánu neměli nic společného a nasazení francouzských vojsk na imperiálních bojištích nemohou ovlivnit? Je další zabíjení pro to, že Francie si uzákonila zákaz nošení burek a dalších náboženských znaků, které atentátník plánoval, přáním náboženského symbolu, který je uctíván po staletí? Nemohu jinak, než na takové otázky odpovědět slovem NE!

Takové vraždění nemůže změnit politiku toho či onoho státu. Je mi jasné, že zabíjení dětí na Blízkém východě v podivné válce Izraele proti Palestincům by měl odsoudit celý svět, že aktivita Francie v současných amerických válkách je hodna kritiky a změny, že nošení náboženských symbolů v sekulární společnosti vyvolává u části občanů odpor a navíc znevažuje ženskou část populace. Řešit však situaci či údajné znevážení své víry vražděním jiných, těch, kteří s oněmi problémy nemají nic společného, je stejným zločinem, jako těch, kteří okupují jinou zemi, vraždí obyvatele proto, že mají jiný politický názor či jiné náboženské přesvědčení. Násilí plodí jenom násilí.

Teror nic neřeší, jen stupňuje napětí a vyvolává nenávist. Zabíjet nevinné je však i zločin, a to v zájmu jakékoli pravdy a jakékoli veliké ideje.

Vojtěch FILIP, předseda ÚV KSČM a poslanec PČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kscm.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Toman: Jednání se zemědělskými odboráři jsou vždy na vysoké odborné úrovni

15:59 Ministr Toman: Jednání se zemědělskými odboráři jsou vždy na vysoké odborné úrovni

O řešení sucha, nedostatku vody, nebo jejím nárazovém přebytku, o kůrovcové kalamitě a obnově lesů h…