Hašek: Spolupráce se Senior Holding pomůže především lidem

30.08.2011 14:17

Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a jednatel společnosti Senior Holding Robert Sekera dnes podepsali smlouvu o spolupráci.

Hašek: Spolupráce se Senior Holding pomůže především lidem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jihomoravský hejtman Michal Hašek hovoří na sjezdu ČSSD

Jejím předmětem je zajištění kooperace v oblasti sociálních služeb týkající se péče o seniory v zařízeních zřizovaných Jihomoravským krajem se zaměřením na péči o osoby s demencí a Alzheimerovou chorobou.

Díky této spolupráci získají mj. příspěvkové organizace Jihomoravského kraje v oblasti sociálních služeb možnost vysílat své pracovníky na odborné stáže do zařízení SeneCura Pflege - und Sozialzentrum Grafenwörth. Veškerá spolupráce bude probíhat bezplatně, tj. bez nároku na finanční či jakékoliv jiné protiplnění.

"Chci poděkovat všem, kteří se o tuto spolupráci zasloužili. To, že Jihomoravský kraj nyní staví specializovaná centra, která budou sloužit pro seniory s určitým typem zdravotního postižení, je unikátní," uvedl hejtman Michal Hašek. Robert Sekera zdůraznil, že jde o zařízení pro širokou škálu veřejnosti: "Budeme rádi pomáhat Jihomoravskému kraji se zkušenostmi z těchto domů v Rakousku a ve Švýcarsku při budování obdobných zařízení na jižní Moravě." Radní Jiří Altman dodal, že představitelé kraje měli už možnost seznámit se s provozem zařízení pečujícími o osoby se syndromem demence či Alzheiemerovou chorobou: "Právě v tomto směru bychom chtěli nejvíce spolupracovat, počítáme jak s výměnou pracovníků, tak s metodickou a teoretickou spoluprací."

JUDr. Michal Hašek
hejtman Jihomoravského kraje

Více:
Policie odložila případ Haškovy příliš rychlé jízdy

##PROFIL 302##


Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Michal Hašek

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Promlčeti zlato?

8:33 Niedermayer (TOP 09): Promlčeti zlato?

Komentář na facebookovém profilu k Čapímu hnízdu