Hejtman Bubeníček: Na Děčínsku o sociálních službách a korekci

12.04.2013 15:28

Především problematika korekce pro regionální operační program, ale také nový katalog sociálních služeb či opravy silnic po zimě. To byla zásadní témata, o kterých diskutovali starostky a starostové z okresu Děčín s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem (KSČM) na hejtmanském dni v Městské knihovně Děčín, kde jej přivítal primátor František Pelant.

Hejtman Bubeníček: Na Děčínsku o sociálních službách a korekci
Foto: Redakce
Popisek: hejtman Bubeníček (KSČM)
reklama

„Setkání se starosty jsou dobrou příležitostí probrat témata, která jsou specifická pro jednotlivé okresy. Na Děčínsku a zejména v jeho severní části je to bezpečnost a problematika sociálně vyloučených lokalit,“ řekl hejtman Bubeníček. Představil starostům nejdůležitější kapitoly programového prohlášení krajské koalice, např. plány a záměry v oblasti zdravotnictví, školství, dopravy či zaměstnanosti. Starostům byla také představena digitální i papírová verze nového katalogu sociálních služeb, ve kterém neodborná veřejnost nalezne ucelený přehled poskytovatelů sociálních služeb na území kraje. Jedná se o výstup dvouletého projektu, na kterém Ústecký kraj pracoval.

 V rámci diskuze se především vyjasňovaly názory na problematiku korekce nařízené České republice za chybovost v operačním programu Severozápad. Otázka odpovědnosti za chyby a budoucnost programu leží na srdci nejen starostům, ale i krajskému vedení. Dalším zajímavým podnětem byl nápad na vytvoření koncepce pro udržitelnost života v pohraničních oblastech. Hejtman Bubeníček přislíbil, že se touto záležitostí bude zajímat při dalším výjezdu přímo do malých obcí u hranic.

O setkání s hejtmanem byl mezi starosty Děčínska velký zájem. Další hejtmanský den, tentokrát pro okres Teplice, se uskuteční 14. května v Regionálním muzeu v Teplicích.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kr-ustecky.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Kulhánek: Jak je to doopravdy s rovnými podmínkami pro cestování?

16:27 Ministr Kulhánek: Jak je to doopravdy s rovnými podmínkami pro cestování?

Komentář ministra Jakuba Kulhánka