Horák (NS-LEV21): Vyvodí i Karolína Peake svou politickou odpovědnost?

24.11.2012 7:26 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

„Jakkoliv je nepříjemné, že jednotlivé ministry této vlády stíhají různé skandály, tak si myslím, že je velký posun, že je vyvozována politická odpovědnost.“ To jsou slova vicepremiérky pro boj s korupcí, toho času šéfky Legislativní rady vlády Karolíny Peake, kterými reagovala na rezignaci někdejšího ministra kultury Jiřího Bessera. Ten zatajil nákup bytu na Floridě a pod tlakem se nakonec vzdal ministerského křesla.

Horák (NS-LEV21): Vyvodí i Karolína Peake svou politickou odpovědnost?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně strany LIDEM Karolina Peake

Vicepremiérka Nečasovy vlády a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake má téměř stejný problém. V současné době čelí neméně závažnému podezření z neprůhledných finančních transakcí. Okolnosti nákupu, rekonstrukce a následného odprodeje vily v pražské Tróji tak, jak o tom informovala média v posledních týdnech, o tom ostatně svědčí.

Od představitelky vlády, která sama sebe nazývá vládou boje proti korupci, bychom očekávali okamžitá a vyčerpávající vysvětlení a rozptýlení spekulací, které rozhodně pro paní Peake nejsou příjemné ani osobně.

Není běžné zadlužit se formou hypotéky na astronomických 27 milionů korun. Slovy ministra financí Kalouska bych to možná označil dokonce za rozpočtově neodpovědné. Není lehké spočítat si, kolik činily měsíční splátky hypotéky manželů Peakových. Okolnosti jejich splácení, zdroje těchto peněz, okolnosti prodeje nemovitosti či zisku na tomto prodeji do dnešního dne Karolína Peake vysvětlila dosti povrchně a zejména neuspokojivě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

22:33 Prokšanová (KSČM): Díky všem statečným sovětským lidem. Nezapomeneme!

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí otevření východní fronty za druhé světové vá…