Hyský (ČSSD): Program obnovy venkova Vysočiny 2012

15.12.2011 10:30 odp.

Zastupitelstvo Kraje Vysočina na svém úterním zasedání odsouhlasilo nové zásady pro poskytování účelových dotací v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny pro rok 2012. „Stejně jako v předešlém roce obdrží dotaci každá z obcí do patnácti set obyvatel, která splní stanovené podmínky. Jestliže dojde ke zvýšení celkové částky v žádostech o podporu nad stanovenou výši alokovaných prostředků, tak se může poskytnutá dotace snížit, ne však pod garantovaných 104 tisíc korun,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Nejvyšší možnou výši dotací pro jednoho žadatele stanovili krajští zastupitelé na 140 tisíc korun.

Hyský (ČSSD): Program obnovy venkova Vysočiny 2012
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

Od roku 2004, kdy Program obnovy venkova Vysočiny administruje krajský úřad rozdělil kraj přes pět set milionů korun. Za rok 2011 byly uznány žádosti celkem 640 obcí. Kraj Vysočina tak rozdělí do obecních rozpočtů šedesát devět milionů korun. V žádostech se nejčastěji objevily opravy budov, kulturních zařízeních či rekonstrukce obecních komunikací. Pro dotace v roce 2012 přijali zastupitelé Kraje Vysočina nové podmínky pro žádání finančních prostředků. Veškeré informace jsou vyvěšeny na krajských internetových stránkách www.kr-vysocina.cz. „Základní podmínky zůstávají stejné jako v roce 2011. Například podmínky minimálního spolufinancování obcí do tři sta obyvatel jsou čtyřicet procent a u obcí do tří set obyvatel je to procent padesát. Ale došlo k omezení možnosti nákupu některých položek, žadatelé nebudou moci pořizovat v rámci programu například informativní měřiče rychlosti,“ uzavřel radní Martin Hyský.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Kraj Vysočina

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Sdělte prosím s kým jste schopni jít při volbách do nějaké/program/ koalice

Úspěch ve volbách/ v politice/ m.j.předpokládá,najít spojence ve stranách, které mají v programu podobné cíle,záměry a metody řešení,jinými slovy k prosazení se u voličů nestačí mít " jenom" pravdu v pohledu jak by se věc mohla lépe řešit,nýbrž přímo čím,jakými změnami lze ukončit současný děsivý úp...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Zločinecká skupina měla krytí i v České televizi

12:43 Okamura (SPD): Zločinecká skupina měla krytí i v České televizi

Projev na 30. schůzi Poslanecké sněmovny 7. července 2022 k možným korupčním skandálům uvnitř hnutí …