Jiří Novotný (Moravané): Klaus patří do léčebny pro duševně choré

01.01.2010 23:20

Politici exkluzivně pro ParlamentniListy.cz hodnotí Klausův projev.

Jiří Novotný (Moravané): Klaus patří do léčebny pro duševně choré
reklama

Prezidentské novoroční projevy jsou jednou z nejodpornějších tradic, které demokratura po roce 1989 převzala od komunistické diktatury. Neudivuje mě tedy, že právě u této příležitosti se člověk typu Václava Klause nejvíce vyžívá a přednáší své pseudoprofesorské rady obyvatelstvu. Za jeho letošní nejubožejší hlášku považuji doporučení, aby lidé myšlení na budoucnost nechali spisovatelům sci-fi. Na jedné straně lze v tomto doporučení vycítit starého bolševika, jak káže plebsu o vůdčí úloze komunistické strany (nemyslete, na to jsme tu my, soudruzi). Na druhé straně tuhý ideolog fanatické a "jedině pravé" víry ve volný trh, který vše sám zázračně vyřeší, takže my, spotřebitelé, se nemusíme nijak zatěžovat tím, jestli se kvůli našemu zhovadilému chování utopí nějaké ostrovy a pobřežní státy, jestli vyhyne trochu víc druhů, jestli dojdou zdroje energie už našim dětem nebo až vnukům... zkrátka, kombinace bolševika a rádobykapitalisty, jíž Václav Klaus je, se předvedla v plné parádě.

Václav Klaus je již dlouho ostuda tohoto státu. Tento člověk by měl dávno hnít ve vězení. Respektive, vzhledem k svému těžce narušenému duševnímu zdraví, by měl být hospitalizován v nějaké léčebně. Bohužel ústavní systém tohoto směšně hloupého státu neumožňuje pana prezidenta jakkoliv omezit, byť by páchal ostudy a zločiny ještě zvrhlejší, než už se navyváděl. I to je příznakem státu, který se blíží ke svému konci.

A tak, závěrem, hodně štěstí a zdraví, Václave, jen si na tom hradě zůstaň, vždyť vlastně rozkládáním tohoto státu pomáháš nám, Moravanům, jež jinak nenávidíš, protože čím dříve i tvým přičiněním zanikne Česká republika, tím dříve se náš moravský národ domůže svobody - té svobody, o které ty, Václave, tak často žvaníš.

Autor: Jiří Novotný, předseda strany Moravané

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: zdroj

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

22:57 Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů ministra Arenbergera