John: Kroky ministra Dobeše aneb vrcholný alibismus ve vrcholné funkci

24.07.2012 13:27 | Zprávy

Věci veřejné považují jednání ministra Dobeše za fascinující alibismus a jeho vyjádření že: „není připraven přijímat osobní odpovědnost za projekt“ za zcela nepřípustné.

John: Kroky ministra Dobeše aneb vrcholný alibismus ve vrcholné funkci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek John

„Nejprve pan Vondra, následně paní Parkanová, nyní Pavel Dobeš. V poslední době se s ministry, kteří nechtějí přijímat odpovědnost za své resorty, roztrhl pytel,“ říká Radek John, předseda Věcí veřejných a dodává, že v právním státě je zcela nepřijatelné, aby se ministr tvářil, že se jej problémy v jeho resortu netýkají.

V posledních týdnech se ocitlo tisíce řidičů ve vzduchoprázdnu registru vozidel. Chtějí-li přihlásit vozidlo, pak jim hrozí nejen několikahodinová fronta a případné sankce za nedodržení zákonných lhůt, ale velmi často musí přijít i několikrát a ani tak se nemusí dočkat kýžené registrace.

Negativními dopady nefunkčnosti systému však nejsou pouze potíže řidičů. Obce přichází o nemalé peníze, což je výsledkem nezodpovědných kroků ministra Dobeše. Pro některá města to za posledních 14 dnů znamenalo ztrátu i půl milionu korun, v celorepublikovém rozsahu už se bude jednat o desítky milionů korun. „Kdo uhradí tyto nemalé náklady spojené s nefunkčností registru? A to nemluvím o lidech, kteří se rozhodnou vymáhat náhrady škod vzniklých právě kvůli nefunkčnímu systému. Rovněž se musím ptát, zda bude ministerstvo dopravy vymáhat škody po firmě, která dostává 13 milionů Kč měsíčně za funkčnost a údržbu registru. Chci věřit, že odpovědnost bude vyvozena a peníze nepůjdou z kapes daňových poplatníků?“ komentuje situaci John s tím, že i vláda by měla urychleně konat a ze vzniklé situace vyvodit jasné důsledky, aby chybným a nezodpovědným chováním ministra Dobeše nevznikla obcím, ale i daňovým poplatníkům další škoda.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

16:04 Ministr Tejc: Odchod těch, kteří nejsou kvalitní, nic jiného

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…