Konzervativní strana si je vědoma, že v důsledku existence nezdanitelného základu ani nyní v naší zemi není rovná sazba daně – což bychom samozřejmě považovali za optimální. Nicméně reflektujeme užitečnost existence nezdanitelného základu. Zcela však odmítáme zavedení dalšího daňového pásma, které může být jen demotivujícím prvkem celého systému. Má-li ministerstvo financí představu, jakou částku do státního rozpočtu má toto opatření přinést (a tuto představu by mít mělo), lze jistě dosáhnout téhož efektu – a s podstatně vyšší jistotou – zvýšením sazby daně z příjmu v kombinaci se zvýšením nezdanitelného základu (coby kompenzace pro sociálně nejslabší – namísto penalizace nejbohatších). Předestřený alternativní postup je však pouze menším ze dvou zel.
Konzervativní strana v každém případě považuje jakékoli zvyšování existujících daní (či zavádění daní nových) za krok, který musí být za všech okolností vnímán jako velmi výjimečný. Znovu proto odkazujeme na stanoviska „Cesty k zastavení zadlužování“ z 15. ledna 2010 a „Vyrovnaný rozpočet“ z 6. února t.r. a opakujeme příslušné návrhy, které jsme v nich přednesli:

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: KONS