KSČM: Vláda je nekompetentní a nekoncepční

19.04.2013 11:43

Stanovisko k nekompetentní práci vládní koalice.

KSČM: Vláda je nekompetentní a nekoncepční
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip

 

Současnou vládní krizi prohlubují vnitřní rozpory mezi ODS a TOP 09 a naprostá bezkoncepčnost předkládaných opatření. Vláda není schopna rozhodnout o ukončení projektu sKaret a otevřeně přiznat, kdo za vše ponese odpovědnost. Nezodpovědné je i úporné nahánění klientů pro 2. pilíř důchodové reformy za další miliony korun dodatečné kampaně.

Nově vláda obchází své prohlášení, že už nebude měnit daně, a přichází s dalším daňovým balíčkem. Nemění chybné směřování hospodářské politiky vlády, jen koriguje některé původně plánované změny a zavádí nová opatření, která mají suplovat chybějící prorůstovou politiku.

Daňová progrese je i nadále pro vládu nepřijatelná. Osvobození příjmů z prodeje cenných papírů a dividend potvrzuje, že vláda nadále prosazuje nižší zdanění kapitálu oproti spotřebě. Otazník zůstává nad zrušením kritizovaného výpočtu daní z tzv. superhrubé mzdy. Svou daňovou politikou poškozuje zájmy nižších a středních vrstev.

Některé návrhy jako zrychlení odpisování, podpora výzkumu a vývoje či podpora praktického výcviku žáků a studentů jsou přijatelné, ale jejich spojení s problematickými návrhy v jednom balíčku jen odhaluje úplnou nekoncepčnost přístupu vlády, který ústí jen do neustálých změn daňových zákonů, kritizovaných i podnikatelskou veřejností.

Uvedené skutečnosti potvrzují, že současná vláda je nekompetentní a nekoncepční. Nejde jí o občany, ale jejím jediným zájmem je udržet za každou cenu současnou koalici do řádných parlamentních voleb. KSČM musí trvat na tom, že ústavním řešením této situace mohou být právě předčasné volby.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: KSČM

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Musíme mít na paměti, že očkování není všespásné

16:57 Johnová (Praha sobě): Musíme mít na paměti, že očkování není všespásné

Epidemická situace se na území hlavního města i v dalších krajích zhoršuje. Praha se proto obrací na…