Kalousek: Policie v ruce nemá znalecký posudek, ale jen subjektivní názor

15.06.2012 18:45 | Zprávy

Komentář k žádosti policie o vydání Vlasty Parkanové.

Kalousek: Policie v ruce nemá znalecký posudek, ale jen subjektivní názor
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek

Ministr financí Miroslav Kalousek se ve videoblogu zveřejněném na oficiálním kanále MF na Youtube vyjadřuje k podle jeho názoru nesmyslnému obvinění bývalé ministryně Vlasty Parkanové.

"Jak vyplývá z korespondence mezi bývalými ministry Sobotkou a Kühnlem, na speciální vojenskou techniku se ocenění podle zákona o majetku státu nevztahuje," vysvětluje ministr financí Miroslav Kalousek. "Oba dva ministři financí napříč politickým spektrem jsou přesvědčeni, že policie nemůže mít v ruce znalecký posudek, pouze subjektivní názor znalce. Tudíž z toho vůbec nelze vyvozovat, že došlo k nějaké škodě, to za prvé. A za druhé, že je nesmyslné vůbec znalecký posudek na vojenskou techniku požadovat," uvedl Miroslav Kalousek. "O stanovení ceny mohou ujistit ministryni pouze vlastní odborné kapacity přímo v armádě a na ministerstvu obrany" dodal ve svém prohlášení ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: TOP 09

Rozpad EU

Dobrý den, opravdu myslíte, že je rozpad EU pravděpodobný? Že si kapříci vypustí rybník, a že rozpad země jako třeba Francie nebo Německo dopustí? A vlastně je vůbec rozpad možná jinak, než že z EU většina států vystoupí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit

Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…