Klaus prof. Fialovi: Svoboda lidského individua je naším společným tématem

28.08.2011 22:11

Dopis prezidenta republiky prof. Fialovi k udělení čestné Zlaté plakety.

Klaus prof. Fialovi: Svoboda lidského individua je naším společným tématem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus
reklama

Vážený pane profesore, pane rektore,

dovolil jsem si využít příležitosti jmenování nového rektora, které znamená konec Vašeho funkčního období v čele Masarykovy univerzity, a příležitosti Vašeho nadcházejícího životního jubilea k tomu, abych Vám udělil Zlatou plaketu prezidenta republiky. Jde o mé ocenění, které dávám osobnostem, které nejen vynikly v oboru své činnosti, ale jejichž aktivita obohacuje náš veřejný život, osobnostem, které oslovily a obohatily mne samotného.

Navzdory svému ještě téměř mladistvému věku jste přední postavou české politologie i celého českého vysokého školství. Jste prvním rektorem vysoké školy, kterému takové ocenění dávám, což svědčí o tom, jak vysoce hodnotím Vaši práci v čele naší druhé největší univerzity a v čele České konference rektorů.

Významná je Vaše činnost publikační a osvětová. Jsem pravidelným a pozorným čtenářem Vašich knih a odborných textů. Naše názory jsou na mnohé společenské problémy velmi blízké. Máme společné téma, kterým je obhajoba svobody lidského individua vůči všem typům kolektivismů. To nám jistě nebrání v tom, abychom se cítili také členy jednoho kolektivu, kolektivu lidí, kteří si nezakázali myslet jen proto, že jsou snadněji k mání populární fráze. Především oceňuji, že při svých vrcholných akademických funkcích své názory na aktuální problémy ve společnosti jasně a zřetelně prezentujete i ve veřejných diskusích a v neposlední řadě i to, že máte své názory podloženy hlubokými argumentačními základy.

Přijměte, prosím, tuto Zlatou plaketu jako výraz ocenění své práce a mého poděkování. Věřím, že budete aktivním účastníkem společenské debaty i nadále.

Václav Klaus

Dále čtěte:
Nadšený Klaus: Mluvil jsem s profesorem, který se mnou souhlasí
Pane Klausi, zůstaňte v politice. Chce většina Čechů

##PROFIL 1##

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Klaus.cz
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Munzar (ODS): Přemyslovci ovládali obrovské území ve střední Evropě

13:02 Munzar (ODS): Přemyslovci ovládali obrovské území ve střední Evropě

Komentář na facebookovém profilu k výročí zavraždění krále Václava III.