Kohoutová (ODS): Podporované zaměstnání se dočká zákonné normy

03.06.2012 20:13

Podporované zaměstnávání je velmi žádaná a přínosná sociální služba, které bohužel chybí legislativní ukotvení. Takový byl jeden z hlavních poznatků semináře, který pořádala Česká unie pro podporované zaměstnávání pod záštitou poslankyně ODS Lenky Kohoutové.

Kohoutová (ODS): Podporované zaměstnání se dočká zákonné normy
Foto: modrenoviny.cz
Popisek: Poslankyně Lenka Kohoutová

“Jsem ráda, že se podařilo diskutovat téma podporovaného zaměstnávání na půdě Poslanecké sněmovny, zatím alespoň v podobě dnešního semináře. Domnívám se, že musíme jít o krok dál a definovat jasná pravidla pro tuto službu, která pomáhá lidem se zdravotním postižením na běžný trh práce. Věřím, že kvalitní legislativní návrh se nám podaří projednat a zpracovat do konce letošního roku, a proto budu velmi ráda, když se na mě budou jednotliví poskytovatelé obracet s věcnými postřehy,” představila plánovaný postup expertka ODS na sociální politiku, Lenka Kohoutová.

Podporované zaměstnávání je služba, která napomáhá lidem s tělesným či mentálním postižením uplatnit se na běžném trhu práce. A to jak před nástupem na vybranou pracovní pozici, tak při prvních týdnech po nástupu do zaměstnání.

“Rozdíl mezi zájemci o zaměstnání z úřadu práce a těmi, kteří spolupracují s nějakou agenturou, která poskytuje službu podporovaného zaměstnání, je často velmi velký. Ti, jenž využívají pomoc podporovatelů jsou dobře připraveni, již na pracovní pohovor, umí si připravit životopis, a tak nějak už ví do čeho jdou,” vypíchla jeden z přínosů této služby Aneta Papírníková, zástupkyně společnosti AmRest, která ve svých provozovnách zaměstnává desítky lidí s postižením.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Doležal (SPD): Rozbijme nemravný systém exekucí

10:48 Doležal (SPD): Rozbijme nemravný systém exekucí

Zřejmě nejzásadnějším problémem v sociální oblasti jsou v současné době pro české občany exekuce.