Kožušník (ODS): Vyzývám kubánskou vládu, propusťte Farinase

28.01.2011 6:30

Prohlášení Edvarda Kožušníka k zatčení Guilerma Farinase.

Kožušník (ODS): Vyzývám kubánskou vládu, propusťte Farinase
reklama

„Vyzývám kubánskou vládu, aby v co nejkratším čase propustila Guilerma Farinase společně s ostatními zatčenými při demonstraci na podporu ženy vystěhované kubánskými úřady z jejího domova."
 
Kubánská policie pozatýkala skupinu více než dvanácti protestujících proti postupu kubánských úřadů. Mezi zatčenými je i Guliermo Farinas, lauerát Sacharovovy ceny udělované Evropským parlamentem. Tuto cenu Parlament uděluje každoročně jako ocenění mimořádných činů na poli ochrany svobody myšlení a boje proti netoleranci, fanatismu a útlaku. Loňské udělení této ceny Farinasovi inicioval právě český zástupce v Evropském parlamentu Edvard Kožušník.
 
„Podle všech dostupných informací, aktuální Farinasovo zatčení nebylo na základě politických aktivit Farinase, ale jen protiakce kubánských úřadů na  projev občanského vzdoru, kdy se skupina odvážných Kubánců zastala jiného svého spoluobčana. Situace, kdy totalitní režim zatýká obyvatele za tyto projevy občanské solidarity, jen dokazuje, že castrovský režim je naprosto zoufalý a ke svému přežití je schopen se uchýlit k jakýmkoliv prostředkům. Tato situace je velmi podobná situaci v posledních letech komunistické totality v Československu", uvedl k situaci Kožušník.

Dále čtěte:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ODS

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vítová (ANS): Shrnutí oslav 76. výročí osvobození naší země Rudou armádou

22:48 Vítová (ANS): Shrnutí oslav 76. výročí osvobození naší země Rudou armádou

Bezprecedentní vymývání mozků žáků a studentů podle našich učitelů: útok nacistického Německa na SSS…