Kubát (KDUČSL):Tradiční boj o moc komplikuje Pražanům dopravní obslužnost

18. 8. 2012 16:31

Co bude muset Pražan ještě snést! Dopravní podnik v hlavním městě připravuje Pražanům a turistům každé prázdniny několik překvapení: mění se jízdní řády, výluky v dopravě apod. V minulých letech si vedení Dopravního podniku a magistrátu vyzkoušelo trpělivost Pražanů. Letos však už trpělivost Pražanům zjevně dojde!

Kubát (KDUČSL):Tradiční boj o moc komplikuje Pražanům dopravní obslužnost
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Dopravní podnik zavádí historicky největší změny v městské dopravě, ruší mnoho spojů, a to pod záminkou, že stávající stav je neefektivní a městská hromadná doprava se dubluje." Výsledkem této revoluční změny, bohužel, bude stav, kdy mnoho pracujících pojede v Praze do práce raději autem,  aby se vyhnuli přestupování a každodenní "násobně časově delší cestě", uvádí Jan Wolf, místopředseda pražských lidovců.

Další bouře v dopravním podniku byla ohlášena ve čtvrtek, kdy dozorčí rada DPP odvolala nečekaně šéfa dopravního podniku Licha z dozorčí rady a následně i z funkce ředitele.

Lichovi je vyčítán problém s pojištěním majetku či hrozící navýšení ceny až o 2 mld. v rámci výstavby prodloužení metra A.
Exředitel Lich před svým odvoláním podal trestní oznámení kvůli podezření z podvodu a porušování povinnosti při správě cizího majetku vše na základě posouzení významných veřejných zakázek od roku 2007.  Jeho odvolání inicioval starosta Prahy 13 a zároveň místopředseda dozorčí rady David Vodrážka (ODS), který je spojen i s minulým vedením dopravního podniku. "Nechci spekulovat o politickém a mocenském boji, byť tomu vše nasvědčuje a vyčkáme na orgány činné v trestním řízení a výsledek šetření" konstatuje Viktor Kubát, který je rovněž pražským místopředsedou KDU-ČSL.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

22:13 Hejtman Červíček: Královéhradecký kraj je jeden ze tří nejvíce proočkovaných regionů ČR

Už čtyři měsíce se v Královéhradeckém kraji očkuje proti covid-19. Do 20. dubna v regionu dostalo mi…