MSp: Pokutu od ÚOHS za 5 let starou veřejnou zakázku bereme na vědomí

04.06.2013 14:58

Pokutu 150.000,- Kč vyměřil Ministerstvu spravedlnosti Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Sankce souvisí se zhruba 5 let starou veřejnou zakázkou „Komunikace změn a přínosů reformy justice směrem k veřejnosti“ a ÚOHS nás pokutuje za fakt, že Ministerstvo spravedlnosti zadalo práci na pokračování rozpracované mediální kampaně znovu téže firmě, a to písemně v jednacím řízení bez uveřejnění.

MSp: Pokutu od ÚOHS za 5 let starou veřejnou zakázku bereme na vědomí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

Zakázku tehdejší vedení resortu zahájilo v otevřeném řízení dne 8. 8. 2008, po řádném posouzení vybralo nejvhodnější nabídku společnosti Euforum s.r.o. a uzavřelo s ní Rámcovou smlouvu o spolupráci na dobu určitou do 31. 12. 2008.

V roce 2009 bylo nutné rozšířit informační kampaň na podporu znalosti projektu eJustice. Resort tedy znovu oslovil společnost Euforum s.r.o. písemnou výzvou k jednání v jednacím řízení bez uveřejnění a uzavřel s ní Dodatek k Rámcové smlouvě o spolupráci. Euforum s.r.o. byla jako jediná schopna navázat na svou vlastní práci tak, aby nebyl narušen jednotný grafický design kampaně a systém prezentace „značek“ projektu eJustice.

ÚOHS  ale konstatuje, že v daném případě důvod pro oslovení pouze jednoho dodavatele nebyl. Během let 2009 – 2013 se několikrát obměnilo vedení resortu a i velká část zaměstnanců. Nikdo z odpovědných zaměstnanců, kteří se na pokutované veřejné zakázce podíleli, už není na Ministerstvu zaměstnán. Vzhledem k tomu, že se neuchovala ani kompletní dokumentace, ÚOHS vyhodnotil, že nemůže postupu Ministerstva spravedlnosti přezkoumat a udělil pokutu ve výši 150.000 Kč. Toto rozhodnutí vzalo Ministerstvo na vědomí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Macků (KDU-ČSL): Dačice půjčí peníze na přístavbu kuželny

21:19 Macků (KDU-ČSL): Dačice půjčí peníze na přístavbu kuželny

Dačičtí zastupitelé na svém červnovém zasedání vyhověli žádosti TJ Centropen a na svém červnovém zas…