Mach (Svobodní): 38 mld. pro EU. Vláda zklamala, odmítnout to musí parlament

29.01.2012 21:49

Svobodní odsuzují rozhodnutí české vlády poslat na eurozónu skrze Mezinárodní měnový fond 1,5 mld eur (38 miliard korun) z devizových rezerv.

Mach (Svobodní): 38 mld. pro EU. Vláda zklamala, odmítnout to musí parlament
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ekonom Petr Mach

Vláda informovala, že poskytne České národní bance záruku, že peníze vyplatí za MMF v případě, že půjčka nebude ze strany MMF řádně splacena. Není tedy pravda, že půjčka je „jen z devizových rezerv“ a že nemá dopad na veřejné finance. Má přímý dopad na veřejné finance.

Na poskytnutí záruky vláda potřebuje souhlas parlamentu. Svobodní vyzývají poslance a senátory, aby odmítli vládní návrh zákona o poskytnutí záruky a tím zabránili poslání našich peněz na eurozónu.

Svobodní litují, že oproti předchozím vyjádřením premiéra Petra Nečase vláda půjčku schválila. Je nám líto předchozí podpory, kterou jsme v této věci Petru Nečasovi vyjadřovali, zklamal nás, že svůj původní postoj neprosadil nebo popřel.

Svobodní odsuzují argumentaci vlády, že máme morální povinnost eurozóně pomoci, když čerpáme evropské fondy. Vzdejme se raději evropských dotací a plateb do EU, než abychom poslouchali takovéto falešné argumenty.

Dotace z EU jsou draze vykoupeny neustálým zdražováním v důsledku evropských směrnic. Jen náklady na evropské směrnice o podpoře biopaliv a obnovitelných zdrojů elektřiny stojí naše občany na 60 miliard korun ročně.

Petr Mach
předseda

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Svobodni.cz
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

22:30 Bašta (BOS): Doba hororových scénářů

Autor článku dokládá na příkladech z některých literárních děl, že někteří autoři hororové literatur…